Filtrační konvice zlepšují kvalitu a chuť vody. Navíc šetří životní prostředí

V oceánech a světových moří plave v současné době asi čtvrt milionu tun plastového odpadu. Každý rok tohle číslo navíc navyšujeme o 4,8 – 12,7 tun dalších plastů. Podle nejčernějších scénářů by mělo být do padesáti let ve světových vodách více plastů než ryb. Produkce plastového odpadu navíc není záležitostí pouze obřích organizací a výrobních závodů. Je to záležitost každého z nás. Ruku na srdce – kolik plastových lahví a obalů jste jen za poslední týden nakoupili? A víte, že existuje způsob, jak produkci plastu snížit? Jsou jím filtrační konvice, které zlepšují chuť a kvalitu vody, jsou šetrné k životnímu prostředí a navíc je takto upravená voda asi 8x levnější, než voda kupovaná v PET lahvích.

Jak fungují filtrační konvice?

Alfou a omegou celého procesu filtrace jsou speciální filtry, které zlepšují chuť a kvalitu vody. Zároveň z ní odstraňují zápach chlóru, ale i těžké kovy jako jsou olovo, zinek a měď, některé herbicidy a pesticidy. Filtrace zbavuje vodu také vodního kamene, proto ji můžete používat i do rychlovarných konvic a kávovarů, kterým tak prodlužujete životnost. Inovativní technologie filtrů pracuje s přírodními materiály. Osvědčila se například pryskyřice, ale třeba i kokosové skořápky a aktivní uhlí. Jeden filtr navíc dokáže přefiltrovat asi 150 litrů vody. Pak je nutné ho vyměnit za nový. I přes prvotní pořizovací investici a opakovaný výdaj v podobě nových filtrů, je voda z filtrační konvice asi 8x levnější, než klasická balená voda v PET lahvích. Opět nesmíme opomíjet ani skutečnost, která poukazuje na ohleduplnost k životnímu prostředí.

Hlavní přednosti a výhody filtračních konvic

Mezi největší přednosti pořízení filtrační konvice patří nepochybně skutečnost, že s jejich pomocí uděláte i z kohoutkové vody, která je cítit nepříjemným chlorovým zápachem, chutnou vodu bez stop po chloru. Filtrační konvici je navíc možno použít prakticky kdekoli a kdykoli. K jejímu chodu není potřeba elektrické energie. Díky filtrům máte jistotu, že je voda chutná a v pořádku. Další předností je jistě i cenová dostupnost filtračních konvic. Ty nejlevnější modely (třeba značka Aquaphor) začínají na necelých tří set korunách. Horní hranice se pak pohybuje někde okolo tisícovky. Samotné filtry pak pořídíte zhruba za stokorunu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *