Potřebujete vyměnit starý kotel? Máme dobrý tip…

Možná jste už zaregistrovali, že od roku 2022 nebude možné velkou část starých kotlů používat a to zejména kvůli emisím, jež produkují do ovzduší, a samozřejmě také kvůli jejich neefektivnosti. A kam tedy sáhnout pro náhradu?

Sázkou na jistotu je vždy nákup přímo od výrobce, který garantuje nejnižší cenu a také veškerý poradenský a odborný servis před nákupem, během záruční doby, ale i po ní. A právě takovým je i společnost OPOP. s.r.o., jež dodává na nás trh tu nejlepší otopnou techniku už dlouhou řadu let.

Zplyňovací kotle na dřevo získaly ocenění na výstavě Infotherm 2019

Vyznačují se vysokou efektivitou, nízkou energetickou náročností  a velmi přívětivým uživatelským ovládáním, používajícím řadu srozumitelných piktogramů a dalších inteligentních prvků. Právě tyto faktory katapultovaly kotle na dřevo zplyňovací kotle na dřevo H4 EKO-D mezi TOP nejoblíbenější výrobky podle návštěvníků veletrhu Infotherm 2019.

Jde o plně automatickou řadu kotlů se zásobníkem, který pojme i velké kusy dřeva. Stačí kotli „pořádně naložit“ a on už si poté sám na základě ekvitermního řízení teploty odebere potřebné množství paliva. V optimálních podmínkách se o něj nemusíte starat třeba i po několik dní, komfort takového vytápění je tedy srovnatelný s dodávkami dálkového tepla nebo plynovým kotlem.

Díky bohatému příslušenství se navíc nemusíte starat ani o odpopelnění, dehtování nebo ruční čištění. Kotel je konstruován tak, že ho nikdy nemůžete omylem přidusit a zabránit tak efektivnímu spalování dřeva.

Když už doma kotel od OPOP máte

Jak jsme už řekli, kotle OPOP nejsou na našem trhu novinkou. Takže pokud vám ve sklepě odpočívá nějaký starší model, určitě vás potěší, že ho můžete zcela bez obtíží nahradit jeho novým bratříčkem.

  • H416 EKO-D kotel na dřevo disponuje stejnými připojovací prvky jako modely H412 a H418.
  • H420 EKO-D kotel na dřevo disponuje stejnými připojovacími rozměry jako najdeme u H412 a H418.
  • H425 EKO-D kotel na dřevo disponuje stejnými připojovacími prvky jako H424.

Najít náhradu za kotel, který už dosluhuje, je díky tomu maximálně jednoduché. Neváhejte, léto je pro výměnu kotle tím nejlepším obdobím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.