Vybíráme šatní skříň – na co se zaměřit?

Úložné prostory budete potřebovat bez ohledu na to, zda bydlíte v malém bytě, nebo ve velkém domě. Nejvíce prostoru rozhodně zabere vaše oblečení. S tím je třeba počítat. Proto úložné prostory řešte s předstihem. Ideální jsou určitě šatní skříně. Na co si dát pozor při výběru a co by taková skříň měla splňovat? Podívejte se na několik hlavních rad.

Velikost skříně

Rozhodně nemusíme připomínat, že je vhodné si rozměřit budoucí prostor, aby se vám tam skříň vešla. Dnes existují hned dvě cesty, kterými se můžete vydat. První je ta, že si můžete pořídit skříň již hotovou. Ne vždy ale bude vašim rozměrovým dispozicím plně vyhovovat. V úvahu tak může přicházet řešení číslo dvě, kterou je skříň na míru. Díky tomu využijete dostupný prostor na maximum.

Vnitřní uspořádání

Podívejte se také dovnitř skříně, jelikož i to je velmi důležité. Zajímat by vás mělo vnitřní uspořádání, které by mělo plně odpovídat vašim potřebám. Jaké dnes existují konkrétní možnosti? Jsou to tyto:

  • Jednotlivé police
  • Tyč na zavěšení ramínek
  • Kombinace obou možností

Co zvolit, nebo jaké řešení si nechat navrhnout? Optimálně takové, které bude nejvíce vyhovovat vám a vašim potřebám. Udělejte si tedy inventuru ve svých věcech a podle toho skříň vyberte.

Otevírání skříně

Na první pohled se to může zdát jako drobnost, ale opak je pravdou. Zajímejte se také o otevírání skříně. Může to být buď klasické křídlové, nebo o to posuvné. To první sice může zaujmout nižší cenou, ale nezapomínejte u něho na nutnost volného prostoru. Posuvné dveře skříně jsou sice dražší, ale hodí se i do těch nejmenších bytů, kde je před skříní jenom minimální volný prostor. Samozřejmě nezapomínejte zohlednit i to, kolik křídel, nebo kolik posuvných panelů bude vaše skříň mít. Toto se obvykle odvíjí od její velikosti. Čím je větší, tím více jich zcela pochopitelně bude.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *