Bydlení v hausbótu si jednoduše zamilujete

Každý má o vlastním bydlení trochu odlišné představy. Někdo dává přednost bytové jednotce, jiný se zaměřuje na rodinný dům s velkou zahradou. Pokud vám zrovna není blízká souše a dáváte přednost spíše vodě a houpavému životu, potom spadáte do kategorie lidí, pro které je ideální hausbót. Ten se totiž nemusí stát pouze sezónní záležitostí.

Život na vodě

Když se vysloví pojem hausbót, můžete si představit mobilheim. Jen s tím rozdílem, že tato stavba není situována na pevné zemi, nýbrž na vodě. Ve své podstat jde o plavidlo, které však nelze přirovnávat k lodi. Hausbót totiž nabízí více životního prostoru a povětšinou není opatřen motorem. Jeho přesun po vodě se řeší tažením jinou lodí.

Takový hausbót může obsahovat vše, do klasický byt. Několik pokojů, terasa, ale také zateplení a možnost vytápění, díky čemuž lze takové prostory obývat celoročně. Zvyknout si musíte pouze na jednu jedinou věc. Lehce houpající půda pod nohama. Přece jenom nestojí hausbót na pevné zemi, nýbrž na vodě.

Je pravdou, že oproti klasickému bydlení nemusíte asi řešit takové věci, jakými jsou kolaudace a jiná administrativní zátěž. Hausbót můžete zakoupit postarší s možností následné rekonstrukce nebo vsadíte na nový produkt. Ten ovšem stojí v podstatě stejně, jako pořízení nového bytu.

Hausbót nabízí vše pro komfortní bydlení

Když si pořizujete hausbót, měli byste začít také volbou vhodné vodní plochy, kde váš budoucí příbytek bude stát nebo chcete-li plout. Díky vhodným místům nebudete ochuzeni o připojení na vodu, elektřinu a podobně, takže si v podstatě vybudujete plnohodnotné bydlení se vším všudy. A pokud si nejste jisti, jestli je hausbót zrovna vaší krevní skupinou, začněte pronájmem. Takové bydlení na vodě si pronajmete jako libovolnou chatu a hned budete mít jasno, zda je tohle váš životní styl či nikoliv.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *