Krtek může být velkým nepřítelem vaší zahrady

Když se na obrázku zahledíte na krtka, jistě nám dáte za pravdu, že jde o velice krásné zvířátko. To však platí jenom do té doby, než se na vaší pečlivě udržované zahrádce objeví první krtina. Pak se vám krtek stane asi velkým nepřítelem. Pokud se ho chcete zbavit, máme pro vás hned několik osvědčených tipů. A některý z nich určitě musí zabrat.

Nechcete si pořídit kočku?

Víte, kde krtkům nedaří příliš dobře? Je to na zahradách, po kterých pravidelně běhají kočky. Ty jsou při lovení celkem trpělivé, takže si na krtka mohou čas od času počkat. Jenže, ne každý si může dovolit mít u domu kočku nebo ji postě nechce. Pak přichází na přetřes další alternativy.

Krtek má poměrně dobře vyvinutý sluch, tudíž mu vadí jakýkoliv rámus. Když budete pravidelně sekat trávník a jezdit mu každé tři dny nad hlavou se sekačkou, možná se odstěhuje k sousedům. Jenže, kdo by tak často sekal? Využít proto můžete zvukových odpuzovačů, které budou stále aktivní. Je však pravdou, že mohou vadit i jiným domácím zvířatům.

Jestliže nechcete, aby krtek vtrhl do vaší zahrádky a začal ji decimovat, pak do ní zasaďte to, co mu zrovna dvakrát nevoní. Poměrně osvědčený je řebíček královský.

Když nezabírají běžné metody

Nastat pochopitelně může situace, kdy ani jedna z výše uvedených variant nebude tou správnou. Pokud budete mít na zahradě vytrvalého krtka, musíte na něj trochu tvrdě. Nabízí se nejrůznější vykuřovací patrony, které zamoří jeho chodby a jednoduše ho donutí odstěhovat se. Do krtin můžete přilévat zapáchající směsi, popřípadě přistoupíte k trubkovým pastem.

Na druhou stranu můžete na krtka pohlížet jako na součást vaší krásné zahrady. Hlínu z krtinců využijete například při sázení květin, protože je velice kvalitní. A když krtinců nebude příliš, všichni spolu budete možná skvěle vycházet. Výsledné řešení je samozřejmě na uvážení každého.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.