Od termovize až po noční vidění

Kdo by si kdy pomyslel, že jednou budeme moci vidět v noci? Umožňuje nám to moderní technika nabývající nejrůznějších podob. A právě s těmito výdobytky současné doby vás nyní podrobněji seznámíme. Nabízí se dvě řešení, která vám přiblížíme.

Jak funguje termovize?

Nejprve se zaměříme na termovize. Ty pracují s infračerveným zářením, takže ve tmě budete schopni vidět vše živé schované například za keřem. Tímto způsobem lze samozřejmě pozorovat lidi, ale také zvířata. Možná právě proto je termovize hodně využívaná hlavně v myslivosti a při těchto činnostech.

Termovize je ve své podstatě samostatným zařízením, které vytáhnete z kapsy a budete se skrze něj dívat. Popřípadě můžete vsadit na speciální termovizní předsádky. Ty lze nasadit na klasický dalekohled a domoci se v podstatě totožného výsledku. Kapitolou samou o sobě jsou pak termovizní zaměřovače sloužící opět při lovu divoké zvěře.

Plnohodnotné noční vidění

Nyní si pojďme představit druhý typ používané technologie, kterým je noční vidění. Ano, přesně to noční vidění známé z mnohých akčních filmů. Dnes už však tato technika není ničím nedostupným a vy můžete vidět věci kolem sebe také v noci. Umožňuje to použitá technologie pracující se zbytkovým světlem.

V rámci nočního vidění je určitě z čeho vybírat. Je to například monokulární noční vidění, do kterého se podíváte jedním okem. Nebo vsadíte na model totožný s klasickým dalekohledem, takže budete moci noční svět pozorovat oběma očima. Kapitolou samou o sobě jsou pak brýle na noční vidění, s nimiž už si opravdu budete připadat jako člen nějaké armády. Na druhou stranu budete mít při nočních činnostech volné ruce.

Jestliže vás zaujala termovize nebo noční vidění, neváhejte tuto techniku otestovat. Možná byste se divili, co všechno se v noci děje kolem nás. Na mysli máme především zvířata, která v tomto čase ožívají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *