Víte, jak důkladně zabezpečit svůj dům?

Bezpečnost by v případě rodinných domů měla být vždy na prvním místě. Pokud na ní chcete důkladně zapracovat, určitě se vám hodí několik praktických tipů. A teď zrovna nemáme na mysli to, že si zkontrolujete zamčené dveře při odchodu. Zmínit chceme technická řešení promítající se do celkové bezpečnosti.

Zabezpečení dveří a oken

Základem všeho je určitě volba bezpečnostních dveří. Jde nejenom o materiál samotných dveří, ale také zárubní a o dostatečnou izolaci zvuku. V tomto směru máte možnost volby z několika typů bezpečnostních dveří, které se primárně liší třídou zabezpečení. A to od RC1 až po RC6, přičemž vyšší číslo rovná se lepší zabezpečení.

Pokud jde o samotná okna, lze volit speciální bezpečnostní folie do oken ztěžující jakékoliv poškození. Dále to mohou být i bezpečnostní okenice nebo dokonce mříže. Je ale pravdou, že ty už nepůsobí z hlediska estetiky příliš zajímavým dojmem. Daleko lepší volbou tak mohou být bezpečnostní kliky nebo venkovní žaluzie a rolety.

Alarmy a kamerové systémy

Od pořízení dvou základních bezpečnostních prvků pro rodinný dům můžete pochopitelně přejít k těm dalším. Typickým příkladem je alarm. Ten můžete být nejenom klasický napojený na centrální pult ochrany. Dalším hodně oblíbeným řešením je bezdrátový alarm, který vás bude informovat na mobilní telefon.

Alarmové řešení je potom velice úzce spojeno také s tím kamerovým. Právě kamery vás mohou informovat o tom, co se děje uvnitř nebo venku rodinného domu. Při volbě kamerového systému dejte přednost vyšší odolnosti nejenom proti povětrnostním podmínkám, ale také vůči vandalům. Velice často jsou u alarmů a kamer využívány záložní zdroje. To znamená, že váš majetek bude chráněn i v případě výpadku elektrického proudu.

Tohle všechno je naprostý základ pro zabezpečení domu, na které můžete nabalovat další a další prvky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *