Podle čeho vybírat kancelářské křeslo?

Mnozí z nás tráví v kancelářské křesle přemíru času. Každodenní práce v délce trvání i několika hodin může být celkem náročná, pokud zrovna nedisponujete kvalitním kancelářským křeslem. Chcete-li se vyhnout bolesti zad a jiným dlouhodobým komplikacím, musí vědět, podle čeho takové křeslo vybírat. V následujících řádcích vám to prozradíme.

Kolik hodin trávíte v křesle?

Nejprve byste se měli zamyslet nad tím, kolik hodin denně trávíte v kancelářském křesle. Dalo by se říci, že od toho by se měla odvíjet výše investice. Přece jenom, čím déle strávíte v křesle, tím větší pohodlí je nutné si dopřávat, abyste po celodenní práci nebyli zničení.

Pomyslným odrazovým můstkem se určitě stane nosnost. Vezměte v potaz svoji váhu a připočtěte ještě nějaké kilogramy navíc, ať máte patřičnou rezervu.

Důležité parametry kancelářského křesla

V rámci konstrukce kancelářského křesla hraje podstatnou roli stavba. Bytelnost, stabilita a zároveň jistá flexibilita musí být na místě. V případě sedáku lpěte na maximální pohodlí a také minimálně výškové nastavitelnosti. Co se týče opěráku, tam z hlediska komfortu platí to samé. Navíc je vhodné vsadit na polohování. Nastavitelnost bederní opory těla bude jistě velkým přínosem.

Součástí křesla musí být v ideálním případě také opěrky, s nimiž se vám podaří lepší držení těla u stolu. Područky bývají také stavitelné a dostatečně široké. Pokud má křeslo kratší opěrák, je lepší, kdy je jeho horní část doplněna ještě o podhlavník. Nutno však podotknout, že většina kancelářských křesel je spíše vyšších.

Nakonec vezměte v potaz také výrobní materiál křesla. Textil bude jistě příjemný na dotek. Naopak kůže bude působit daleko noblesnějším dojmem. Výjimkou není ani kombinace vícero výrobních materiálů dohromady. Nakonec si dejte záležet i při volbě barvy, která se také promítá do kancelářského interiéru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.