Dopřejte si výtečné pomazánky

Chcete si připravit něco dobrého na večer? Pak vám přinášíme několik tipů na dobré pomazánky, které se zároveň stanou vynikající dobrotou na svačinu nebo kdykoliv jindy. Výtečné pomazánky upotřebíte také na Silvestra nebo při plánování občerstvení pro hosty a na oslavu. Možností je v tomto směru více než dost. Pokud se chcete vymanit z pomazánkového stereotypu a udělat také nějakou jinou pomazánku, začtěte se do následujících řádků.

Pomazánky, které si zamilujete

Vyzkoušet byste mohli například tvarůžkovou pomazánku s pivem, která polahodí chuťové pohárky nejenom milovníku tohoto alkoholického moku. Právě pivo a lehce navoněné tvarůžky jí dodávají na prvotřídní chuti. Jasnou sázkou na jistotu se stává i domácí škvarková pomazánka. Tu můžete naopak dochutit okurkami a kapary.

Běžným standardem se stává také lososová pomazánka pro ty, kdo mají rádi ryby. Jestliže patříte spíše k vegetariánům, potom okuste mrkvovou pomazánku, kterou je vhodné kombinovat například s parmazánem. V rámci klasiky nesmíme zapomínat ani na vajíčkovou pomazánku s majonézou. Ta je velice jednoduchá na přípravu.

Ve výčtu prvotřídních pomazánek budeme samozřejmě pokračovat. Budiž se vám stane inspirací taková pomazánka z uzeného lososa, v níž by určitě neměly chybět bylinky. Skvělá je i pomazánka z nivy, do které naopak patří ořechy a jarní cibulka. Další výtečné spojení lahodící chuťové pohárky.

Ostatní typy pomazánek

A kdybyste si náhodou z výše uvedeného výčtu přece jenom nevybrali, nezoufejte. Máme tu ještě několik tipů na závěr. Zmínka by měla padnout o fazolové pomazánce s rajčaty, krkonošské škvarkové pomazánce s houbami, ale i o avokádové pomazánce s jarní cibulkou. Pokud se vám už sbíhají sliny, tak si dopřejte i ředkvičkovou pomazánku z tvarohu nebo dejte přednost slovenské pomazánce z ovčí brynzy, jíž se říká Šmirkas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.