Podrobný výběr posuvných dveří do bytu

Interiérové dveře jsou nedílnou součástí jakéhokoliv bytu. Při jejich výběru ovšem nemusíte za každou cenu kupovat klasiku. Interiérové dveře lze otevírat i jiným způsobem než pouze do prostoru. Dokazují to posuvné dveře. Jak už prozrazuje jejich název, hlavním pohybem je posuv. Jestliže nevíte, co všechno si pohlídat při výběru tohoto produktu, poradíme vám.

Kam se budou dveře otevírat?

Je nepochybné, že posuvné dveře se budou posouvat. I v rámci tohoto jednoduché pochybu máte však na výběr. Dveře se totiž mohou zasouvat do střeny, kde už musí být předem připravené pouzdro. Pakliže takovou stavební připraveno nemáte, nezoufejte. Stačí vsadit na další variantu. Posuvné dveře se budou posouvat podél stěny. To znamená, že budou viditelné vodící lišty. Oba posuvné systémy šetří především místo při otevírání a působí velice elegantním a originálním dojmem.

Zpracování posuvných dveří

Po volbě posuvného systému se přesuňte k výběru výrobního materiálu dveří. Ty by měly ladit s těmi ostatními v interiéru, potažmo s celou vaší domácností. Meze se v tomto směru nekladou. Vsadit můžete na levnější imitace dřeva nebo na skutečný masiv. Výjimkou nejsou ani kovové a skleněné výplně. Sklo lze použít i v mléčné variantě, která zamezí průhledu do konkrétního pokoje.

Součástí každých dveří jsou samozřejmě i další doplňky. Pohlídat byste si měli kování. To může být speciální pro obložkovou zárubeň. Obvykle vše končí u speciálních zapuštěných misek, které nikterak nebrání při zajíždění dveří do pouzdra nebo podél stěny.

Jak můžete vidět, meze se při volbě posuvných dveří rozhodně nekladou. Tento typ dveří se mimo jiné hodí nejenom do bytů, ale také do komerčních a kancelářských prostor. Dveře navíc mohou být uzamykatelné, takže dokonale vytvoří i nezbytné soukromí. Tak co, oslovily vás posuvné dveře a vydáte se cestou tohoto interiérového prvku?

1 komentář: „Podrobný výběr posuvných dveří do bytu

  • 14.5.2022 (12:52)
    Permalink

    Hliníkové dveře – moderní design, trvanlivost a odolnost proti povětrnostním vlivům dělají z hliníkových dveří ideální volbu pro vaše prostory.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.