Řezání na CNC strojích laserem i vodním paprskem

CNC stroje skýtají spoustu možností využití a odlišné metody opracování kovů i jiných materiálů. Takový moderní CNC stroj může řezat laserem, ale také vodním médiem a nutno říct, že obě metody si dnes najdou využití v různých odvětvích. Od lehkého průmyslu, přes elektrotechniku až k reklamě a stavebnictví.

Řezání laserem

CNC řezací stroje využívají velmi často laserový paprsek, který je samozřejmě velice přesný a výkonný. CNC laser, ovšem není zdaleka jedinou možností. Například společnost Awac, dnes již velmi renomovaný poskytovatel služeb souvisejících s CNC stroji, nabízí také zařízení pro řezání plazmou, plamenem, nebo dokonce vodou. A právě na řezání vodou, což je metoda nadmíru zajímavá, se zaměříme v následujících řádcích.

Řezání s pomocí vodního paprsku

Řezání vodním paprskem funguje tak, že na začátku systému je umístěno čerpadlo, která žene vodu pod velmi vysokým tlakem do řezací hlavy s tryskami. Pracovní tlak se zde může pohybovat v poměrně velkém rozmezí, a sice 500 až 6500 barů a zároveň se čerpadla můžou lišit příkonem. Řezání vodním paprskem je skvělé v tom, že nedochází k nežádoucím úkosům, navíc jednotlivé zakázky bývají provedeny v krátké době. Dalším z plusů této práce CNC řezacích strojů jsou poměrně nízké náklady.

Awac je firmou, která v současnosti realizuje své zakázky v oblasti řezání vodním paprskem v Praze, Plzni, ale také v Brně. Funguje většinou ve dvousměnném provozu, nicméně dokáže se přizpůsobit a možný je i třísměnný provoz. A samotné využívání CNC řezacích strojů není zdaleka jedinou nabízenou službou.

Prodej, servis a opravy

Společnost Awac totiž nabízí také prodej CNC strojů, dále pak servis a opravy CNC strojů. Zkrátka jedná se o dodavatele a zároveň poskytovatele služeb, které souvisí s různými typy strojů pro řezání a rovněž průkopníka těch nejnovějších metod. Servis CNC strojů v podání Awacu pro vás bude zárukou dlouhodobé výkonnosti a přesnosti CNC strojů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *