Bohatý výběr pro každou provozovnu

Žádná dílnička se neobejde bez tichého pomocníka, kterým je svěrák. V podstatě se jedná o jedinečnou pomoc při práci, kde je třeba pevně držet materiál.

Bohatý výběr pro každou provozovnu

Je pravdou, že do amatérské dílničky nebo malé provozovny není potřeba si pořizovat nějakého specializovaného obra. Nicméně to neplatí pro větší provozovny, které se musí soustředit na jinou konstrukci a výkonnost. Samozřejmě hodně bude záležet na tom, kde se takové strojní svěráky budou nacházet a používat. Rozdělují se totiž do různých kategorií, což umožňuje samozřejmě ideální výběr pro práci.

  • CNC obrábění potřebuje při své pracovní náplni naprostou přesnost a tak využije tyto pomocníky s hydraulickým, případně i s mechanickým posilovačem. Tyto svěráky vynikají velkou upínací silou, která je samozřejmě nutná, aby se materiál nehýbal při opracování. A v podstatě obsluha může tak šetřit svoji fyzickou sílu.
  • Jedinečným pomocníkem jsou dále vícenásobné upínací svěráky.
  • Některá pracoviště se neobejdou bez pneumatických nástrojů, které zaručují velkou rychlost upínání.
  • Také se lze setkat s modulárními typy svěráků.
  • Velmi přesný je dělený svěrák, který se nabízí v několika velikostech. To zase umožňuje umístit si na pracovní stůl několik těchto pracantů a podle potřeby je jednoduše využít. Jedná se o velmi přesný strojní modulární VMP.
  • Samozřejmě potěší i další svěráky, které se dají natáčet, jsou sklopné, zkrátka se dá s nimi různě hýbat a tak využít jejich upínací sílu v každé poloze.

Možností existuje skutečně mnoho jak si vybavit efektivně dílnu nebo provozovnu. Rozhodně stojí za úvahu i nerezový svěrák, který je naprosto ideální při využití EDM obrábění. Není třeba se soustředit pouze na stolní svěráky. Velmi kvalitní jsou rovněž v příruční verzi, která se dá napojit na vrtačku, nebo zkrátka se tyto modely využijí jen na přidržení.

Svěrák pro každou příležitost

Jedná se velmi dobře dostupné zboží a tak není problém si pořídit svěráky přesně podle potřeby a předně využití. Je zcela logické, že se na pracovních stolech může objevit několik rozdílných pracantů. Nicméně zaručují pevnost a přesnost, která je mnohdy stěžejní pro výrobu dílů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.