Kvalitní plachta může být dobrým pomocníkem

Zahrada je dokonalý doplněk každého domu. Je to místo, kde si každý člen rodiny najde svůj kout, kde se lidé scházejí na rodinných slavnostech, kde slunce svítí každý den. K takové zahradě ale patří i bazén, který je dokonalým odreagováním v horkých dnech, stejně jako pergola, která se zase může pyšnit tím správným zastřešením, které funguje jako dobrá ochrana proti slunci a dešti. Ovšem, aby vše bylo opravdu dokonalé, patří k tomu i spolehlivá ochrana, jenž prodlužuje nejen letní koupání, ale i podzimní grilování.

Jak ochránit nejen bazén, ale i pergolu

Ten, kdo chce mít vodu pravidelně čistou a nechce se zbytečně trápit s každodenním čištěním vodní hladiny, jistě uvítá pevnou a kvalitní plachtu na bazén. Její funkce je nejen ochránit vodu, ale v mnoha případech jde i o solární plachty, které mohou vodu i za pomoci slunečních paprsků ohřát. To samé vlastně lze říci i o zahradních altáncích a pergolách, které jsou postaveny na zahradě domu z důvodu odpočinkového místa pro všechny členy rodiny. Tady jsou zase pevné plachty montovány pro spolehlivou ochranu zejména před deštěm a silným větrem.

Jaké z toho vyplývají výhody

Pokud se investor ptá na výhody těchto plachet, lze konstatovat, že plachty jsou spolehlivým, ale především levným řešením. Samozřejmě, že si majitel bazénu nebo zahradního altánku může pořídit i klasické pevné zakrytování, ale musí počítat také s větší cenou. Plachty jsou jednoduché a také levné. Mezi další výhody se řadí také snadná údržba, jednoduchá manipulace a v případě bazénové plachty jde také o úsporu bazénové chemie, která je potřebná pro údržbu vody v bazénu.

Co ještě lze říci o bazénových plachtách

Pokud se zájemce o spolehlivé krytí bazénu ještě zajímá o nějaké podrobnosti, je vhodné se na to přímo zeptat odbroníků, kteří tyto plachty vyrábějí a instalují. Plachty jsou spolehlivým řešením pro čistotu bazénové vody a majitel tak nemusí každé ráno chodit se sítkem v ruce a čistit vodu od nečistot z okolí, hmyzu a listí. Určitě stojí za zmínku i fakt, že tyto plachty jsou nenáročné na údržbu, jsou pevné a trvanlivé a manipulace je také jednoduchá. K těmto plachtám na bazén se dá pořídit například i speciální naviják, který manipulaci ještě ujednodušuje.

Krycí plachty na pergolu

I takové plachty pergolu mají několikvýhod. Jde zejména o pevné a kvalitní opláštění zahradního altánku nebo pergoly, kde se rodina může sejít i v chladných podzimních měsících. Tyto plachty se dají upevit už třeba na sklonku léta, aby byl člověk na vše připravený. Plachty se vyrábějí nejen z průhleného materiálu, ale mohou mít i barevné provení, což se majitelům takových pergol zamlouvá. Někdy jde i o stínící plachtu, která chrání před rozpáleným sluncem.

Spolehlivost a profesionalita odborných firem

Každý, kdo má zájem o takovou ochranu v podobě plachtového krytí se může obrátit na odbornou firmu, jejíž specializací je právě výroba a montáž takové plachty. Firmy mají mnohaleté zkušenosti a jistě se v každém případě najde vhodné řešení. I když se jedná například o bazén v atypickém tvaru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *