Jak se vypořádat s párou v koupelně a předejít tvorbě písní?

Následující situaci možná důvěrně znáte: po dlouhém dni v práci si dopřejete zaslouženou horkou koupel či sprchu, ale zanedlouho je v koupelně tolik páry, že by se dala krájet. Kondenzát stéká po stěnách a dlouho trvá, než vyschne. Vlhké prostředí je ideální pro vznik plísni, které se rychle šíří a nejsou nijak prospěšné pro naše zdraví. Měli byste se snad proto vzdát své oblíbené relaxační koupele? Nemusíte – stačí, když do koupelny nainstalujete odtahový ventilátor.

Co je to odtahový ventilátor?

Odtahové ventilátory jsou zařízení, která slouží k odsávání vzduchu z místnosti. Zabraňují usazování páry a zápachu v závislosti na místě použití (používají se také na WC). Díky odtahovým ventilátorům je vzduch v místnosti mnohem příjemnější a lépe se dýchá. Moderní varianty umožňují spínání s časovým doběhem, případně reagují na změnu vzdušné vlhkosti pomocí hygrostatu.

Odtahové ventilátory přichází vhod v místnostech, kde nelze namontovat rekuperační jednotky (tzn. v bytových jádrech).

Poohlédněte se u odborníků

Špičkové odtahové ventilátory nabízí český dodavatel A-Invent, který se specializuje na decentrální větrací systémy (rekuperační jednotky). Aktuálně můžete vybírat mezi značkami iCON, Avio, AC60 a Pulsar.

  • Odtahové ventilátory iCON lze zapustit do zdi či stropu, což uvítáte v případě, že je vaší prioritou nenápadný vzhled.
  • Model AC60 je určen do větracích šachet panelových domů.
  • Výhodou odtahových ventilátorů Avio je zmíněný časový doběh.
  • Pro milovníky moderních technologií je však jasnou volbou odtahový ventilátor Pulsar, který lze nastavit pomocí mobilní aplikace. Mimo to disponuje vlhkostním a světelným čidlem.

Ať už nakonec zvolíte kterýkoliv z výše uvedených odtahových ventilátorů, spolehněte se na elegantní design, nízkou energetickou náročnost a dlouhou životnost. Odborník na větrací jednotky nabízí řešení do koupelny, na toaletu i do kuchyně a ochotně vám při výběru poradí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *