Jaké výhody a nevýhody skrývá bydlení ve srubu?

Plánujete výstavbu svého rodinného hnízdečka lásky? Pak jistě uvažujete o tom, jaký typ nemovitosti postavit. Kromě klasických zděných objektů se totiž nabízí také dřevostavby. A co více, pro milovníky přírodních materiálů jsou tu dokonce sruby. Jestliže o něčem takovém reálně uvažujete, možná se vám hodí stručné shrnutí výhod a nevýhody žití ve srubu.

Výhody bydlení ve srubu

Tím prvním a dozajista nepřehlédnutelným kladem je určitě vzhled takové nemovitosti. Sruby jednoduše polahodí každé oko. Jsou stylové, kulatina vypadá dobře v mnoha exteriérech a svým zpracováním mají i něco z nadčasovosti.

Další benefity přichází při dlouhodobém žití v takové nemovitosti. Přírodní stavební materiál se pojí i s přírodními izolačními prvky. Docílíte tak minimálních tepelných ztrát a přirozené izolace, kterou oceníte z pohledu nákladů na provoz takové nemovitosti. Je pravdou, že sruby jednoduše dýchají, takže to je další plus oproti některým dnes dokonale uzavřeným zděným stavbám. Ty jsou po čase plné plísně a podobných věcí. Nakonec je třeba vypíchnout i rychlost výstavby srubu, která mokré technologie předčí o mnoho měsíců.

Nevýhody bydlení ve srubu

Každé pro má samozřejmě i své proti. Připravte se na to, že dřevo je přírodním materiálem, takže poměrně dlouhou dobu ho budete slyšet pracovat. Právě jeho sesychání a pohyb může také do jisté míry zamávat s již realizovaným a pevně umístěným nábytkem a vybranými interiérovými prvky. Při jejich instalaci je třeba na to myslet. Zároveň se musíte smířit s tím, že kulatina bývá obvykle přiznaná i uvnitř, takže realizace zásuvek a některých interiérových prvků, včetně přichytávání skříněk apod. si budou žádat trochu nápaditosti a kreativity.

Je pravdou, že sruby jsou specifickým typem stavby, který buď milujete nebo vás jednoduše nepřitahuje. Přidružené věci k tomu jednoduše patří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.