Vyplatí se investovat do designového architekta?

Výstavba domu nebo modernizace bytu, to jsou činnosti spojené se značnými investicemi. Od nákupu stavebního materiálu až po nábytek a interiérové doplňky. Je tedy zřejmé, že jakékoliv další výdaje navíc nevyhledává asi nikdo z nás. Přemýšleli jste ale někdy o tom, že byste si zaplatili bytového nebo chcete-li designového architekta? Možná právě tohle může být další investice stojící za to.

Co dělá designový architekt?

Jestliže nepatříte mezi kreativce a v případě zařizování nemáte moc nápadů, je tohle ideální volba. Takový bytový architekt vám na základě nejrůznějších indicií, daných prostor a po konzultaci s vámi samotnými pomůže s určením interiérového stylu. A co si pod takovou činností vlastně představit?

Právě bytový architekt může být u zrodu vhodných barev do jednotlivých místností, ale také u výběru materiálů, ať už těch stavebních nebo stylu samotného nábytku. Bude to on, s kým se můžete pustit do výběru dekorací, které vám pomůže korigovat a bude vás navigovat tím správným směrem. To znamená, že vaše budoucí bydlení bude mít patřičný vkus a styl.

Dohled je k nezaplacení

Designový architekt, to může být také kompletní dohled nad prováděnými pracemi. To se hodí v okamžiku, kdy váš dům staví nebo interiér modernizuje nějaká firma, nikoliv vy sami. Pak může být bytový architekt k ruce i z pohledu dohledové práce. Výslednou podobu takového díla si dokonce můžete prohlédnout i díky 3D vizualizaci a příslušnému návrhu.

I když ceny designového architekta nemusí být nejmenší, ve výsledku díky němu můžete ušetřit, protože jednoduše nebudete věci dokola předělávat. Jen pro orientaci ještě uvedeme, že náklady na bytového architekta se mohou pohybovat kolem deseti procent z celkových nákladů na zhotovené dílo. Tak co, oslovila vás možnost designového architekta nebo vsadíte na svoji kreativitu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *