Jaké zvolit zastřešení pro auto?

Pokud si koupíte krásné nové auto, asi se nebudete chtít dívat, jak stojí venku před domem, prší na něj, padá sníh a je vystavováno jiným nepříjemným povětrnostním podmínkám. A to ani nemusíte. Stačí, když pro něj vybudujete odpovídající zastřešení. A v tomto směru máte poměrně na výběr.

Začněte levným přístřeškem

Pokud chcete opravdu hodně ušetřit, pořiďte si obyčejnou plachtu, kterou hodíte přes automobil. Ty bývají zesílené, takže auto lépe chrání, ale asi uznáte, není to ono. Daleko lepší variantou je alespoň základní přístřešek. To znamená stavba o několika nohách a plnou střechou. Stěny takového přístřešku bývají odkryté.

Levnější variantou je pochopitelně přístřešek dřevěný, tou finančně nákladnější verzí jsou pak přístřešky hliníkové. O ty se nemusíte starat a působí hodně moderním dojmem.

Garáž pro náročnější

Jestliže chcete svůj vůz krýt ze všech stran, pak přístřešek nemá cenu a bude lepší sáhnout po nákladnější garáži. I v tomto ohledu ale budete mít celkem na výběr, a to jak z hlediska provedení, tak výsledné ceny. Levné jsou například plechové garáže. V jejich případě však nepočítejte s příliš vysokou bytelností, a i vzhled nemusí vyhovovat každému. Alternativou jsou pak dřevěné garáže. Takový větší opláštěný přístřešek, o který se však musíte čas od času starat. Jeho životnost prodloužíte například pravidelným nátěrem.

Tou nejbytelnější a nejvhodnější variantou bude asi zděná garáž. Ve výsledku vás vyjde asi nejdráž, jde však o řešení, které máte na celý život. V závislosti na velikosti garáže je třeba počítat s tím, že možná budete potřebovat i stavební povolení. Garáž se může stát nedílnou součástí domu jako přístavek nebo bude volně stojící. Z hlediska provedení je možností více než dost. Vybudovat si můžete i garáž větší, kde budete mít další prostor pro úschovu věcí spojených s automobilem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.