Rozdíl mezi laminátovou, vinylovou a dřevěnou podlahou

Podlaha je ve své podstatě základem jakéhokoliv bydlení. Při její realizaci máte samozřejmě na výběr, a to primárně z pohledu podlahového materiálu. My vás nyní seznámíme s klady a zápory těch nejpoužívanějších podlah.

Laminátová podlaha je levná

Prvním popisovaným produktem je laminátová podlaha. U ní oceníte jistě nižší pořizovací náklady oproti vinylu a dřevu. Mezi klady laminátu patří určitě stálobarevnost, ale také tepelné vlastnosti při použití podlahového vytápění. Pokud se budete k laminátové podlaze dobře chovat, nespatříte na ní ani žádné výraznější opotřebení. Na druhou stranu na někoho může působit až příliš levným a umělým dojmem.

Odolnost vinylu jistě oceníte

Pokud prahnete pro odolnosti proti vlhkosti a nadčasovému vzhledu, včetně dokonalé přírodní imitace, bude vinylová podlaha tou správnou volbou. Je pravdou, že za vinyl si připlatíte. Na druhou stranu vás čeká mechanická odolnost, originální vzhled, včetně příjemného pocitu na omak a v neposlední řadě i velice jednoduchá pokládka. Vinylová podlaha se navíc hodí v kombinaci s dřevěnou podlahou.

Dřevo je ryze ekologickým materiálem

Pokud hodně tíhnete k přírodě a chcete, aby byla nedílnou součástí vašeho bydlení, pak se zaměřte na dřevěné podlahy. Ty nabízí možnost pozdější snadné renovace a o jejich dlouhé životnosti při pravidelné údržbě se musíme také zmínit. Možná právě častější údržba může být jistým záporem stejně, jako trochu vyšší cenové náklady.

Tak co, už víte, jakou podlahu zvolíte do svého bytu, rodinného domu nebo kanceláře? Je pravdou, že v těchto a v mnohých dalších prostorách může skončit v podstatě jakákoliv z výše uvedených podlahových krytin. Meze se v tomto směru rozhodně nekladou. Důležité je pouze se zamyslet nad jednotlivými vlastnostmi daných materiálů. Pak už vám nic nestojí v cestě, respektive v realizaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *