Trápí vás vosy a sršně? Poradíme Vám, jak se jich zbavit

Vosy a sršně jsou celkem obtěžujícím hmyzem. To platí hlavně v případě, že se usídlí v blízkosti vašeho bydlení nebo přímo někde v domě. Pokud s nimi dlouhodobě bojuje, přinášíme vám několika praktických tipů, jak se jich co možná nejrychlejším a nejefektivnějším způsobem zbavit. Začtěte se do následujících řádků a dozvíte se více.

Vsaďte na přírodní odpuzovače

Jestliže patříte k milovníkům přírody, určitě se vosy a sršně budete snažit vystrnadit přírodní, nikoliv chemickou cestou. Každý asi správně tuší, že tento hmyz doslova miluje sladké. Pokud se je snažíte nalákat na sladké, pochytat nebo zahubit, je to špatná cesta. Přiletí jich naopak daleko více. Proto se pokuste vosy a sršně spíše odpudit od vašeho domu, terasy nebo jiných míst.

Odzkoušeným přírodním odpuzovačem je směs chilli, hřebíčku a citronové kúry. Když tuto směs dáte do misky a položíte ji poblíž místa, kde se vosy a sršně vyskytují, poměrně brzy se odstěhují pryč. Další alternativou je kyselina octová.

Umělé odpuzovače

Vsadit pochopitelně můžete i na umělé odpuzovače. Typickým příkladem je svíčka s vůní citrónu. Na trhu jsou dostupné i past na vosy nebo se prodávají falešná hnízda. Když je vosy a sršně vidí poznají, že na tomto místě už je obsazeno a vydají se hledat útočiště jinam. Tu nejméně humánní cestu pak představují spreje, které nastříkáte na vosy nebo hnízdo a hmyz usmrtíte.

Někteří odvážlivci se mohou pustit také do přemístění hnízda. To ovšem vyžaduje určité zkušenosti. Hnízdo odříznete do pytle a odnese třeba do lesa na volné prostranství. Takovou práci ale raději svěřte odborníkům nebo hasičům. Hrozí totiž poštípání vosami a sršni. Jako amatéři se raději držte základních metod, které primárně souvisí s přírodními a umělými odpuzovači. Uvidíte, že jejich účinek na tento hmyz celkem spolehlivě zabere. O tom se ostatně můžete přesvědčit na vlastní kůži.

1 komentář: „Trápí vás vosy a sršně? Poradíme Vám, jak se jich zbavit

  • 2.4.2022 (11:18)
    Permalink

    Na likvidaci sršňů a vos fungují jen nejmodernější chemické přípravky a profesionální deratizátor, nezbavujte se jich sami, mohlo by to skončit tragicky.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.