Matný povrch do interiéru – Výhody a nevýhody

Zařizování domácnosti není jednoduchou záležitostí, ať už se jedná o kuchyňskou linku nebo nábytek v jiné místnosti. Spousta lidí v tomto ohledu velice často řeší volbu povrchu. Je lepší matný povrch nebo ten lesklý? Pokud si nejste jisti, přinášíme vám několik praktických informací, které vám možná pomohou v rozhodování.

Co byste měli vědět o matném povrchu?

Začněme nejprve u matu, který má řadu výhod. Jednou z nich je neviditelnost jakýchkoliv skvrn. Ano, třeba na matné kuchyňské lince tohoto neuvidíte tolik, jako na té lesklé. I dopadají světlo na matné povrchy nevytahuje žádné poškození či nečistoty na povrch, a proto takový nábytek lahodí našemu oku.

Matný povrch se vám bude také snáze udržovat. Ve výsledku působí i velice moderním dojmem. Nejoblíbenějšími barvami jsou pochopitelně černá a bílá, výjimkou však nejsou ani ostatní odstíny. Populární jsou třeba pastelové barvy. Vhod vám určitě přijde také informace o tom, že matný povrch je ideální do menších bytových prostor.

A co lesklý povrch?

Každé pro má i své proti, a tak se pojďme podívat na lesklý povrch. Mezi jeho největší výhody patří bezpochyby luxusní podání. Lesklé povrchy navíc dokáží při vhodné barevné variantě prosvětlit dané prostory. To může být výhoda tohoto materiálu a nevýhoda matu. V případě lesku se ovšem připravte na to, že na povrchu bude vidět opravdu všechno. Především otisky prstů a nejrůznější šmouhy.

Každý z těchto materiálů má své výhody a nevýhody. Možná proto se vyplatí oba dva povrchy kombinovat v závislosti na tom, v jakých prostorách je použijete. Díky tomu se dopracujete nejenom ke krásnému vzhledu, ale také k jednoduché údržbě povrchu a funkčnosti.  Pravdou ovšem zůstává, že ať už si vyberete jakýkoliv povrch, při pravidelné údržbě vám bude přinášet patřičnou radost. O tom se můžete přesvědčit na vlastní kůži.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.