Nábytek z palet? Jednodušší než si myslíte

Rádi byste si letos pořídili nový zahradní nábytek, a nechcete na něj vynakládat větší finanční prostředky? Vsaďte na palety. Zahradní nábytek z palet je funkční, praktický, a pokud jej opatříte nátěrem, vydrží dlouhou dobu. Nábytek z palet si můžete koupit již hotový anebo se do něj pustit svépomocí. Není to nic těžkého a zvládne to opravdu každý.

Zahradní sedačka z palet

Místo koupě drahé zahradní lavice si můžete sami vyrobit sedačku z palet, která bude funkci lavice plnit stejně dobře. Potřebovat na ni budete tři stabilní a pevné palety, které můžete před použitím ještě lehce zbrousit, abyste si při sezení nezadřeli třísku. Každou paletu natřete akrylovou barvou a nechte dobře zaschnout. Dvě takto připravené palety položte na sebe a přišroubujte je k sobě. Třetí paletu přišroubujte k zadní části jako opěradlo a máte hotovo. Že to není tak těžké, jak se na první pohled zdálo?

Zahradní stůl z palet

Na výrobu zahradního stolu budete potřebovat pouze dvě palety. Na spodní část jedné z nich přišroubujte nábytková kolečka. Paletu následně otočte a na její vrchní část přidejte druhou a obě k sobě pevně uchyťte šrouby. Hotový stůl bude dokonce pojízdný. Jeho výšku můžete regulovat podle potřeby jednoduchým přidáním nebo sejmutím horní palety.

Z palet vyrobíte i polici

Polici z palet můžete nainstalovat na zahradu, ale i do bytu. Potřebovat na ni budete dvě palety a několik dřevěných prken na podlahu. Palety postavte kolmo na hranu do vzdálenosti odpovídající tomu, jak velkou budete chtít mít policii. Vždy se držte toho, aby spodní část palety byla umístěna směrem dovnitř. Díky tomu na palety jednoduše položíte dřevěná prkna. Právě těmi stvoříte jednotlivá patra police, kterých můžete mít libovolné množství v závislosti na počtu stupňů palety. Pokud umístíte prkna i na horní část obou palet, získáte odkládací prostor, ale i příruční stolek.

Jak vidíte, výroba nábytku z palet je velice jednoduchá a navíc materiál na ní získáte velice snadno a levně. Aby se vám na nábytku z palet dobře sedělo, opatřete jej také měkkými poduškami a polštáři, které částečně zjemní tvrdé dřevo. Na stůl z palet můžete dát také zahradní ubrus.

1 komentář: „Nábytek z palet? Jednodušší než si myslíte

  • 14.5.2022 (12:48)
    Permalink

    Z palet se dá vyrobit i postel a tím výrazně ušetřit, fantazii se meze nekladou

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.