Vyberte si novou myčku na nádobí

Myčka nádobí je bezpochyby praktickým pomocníkem v jakékoliv domácnosti. O tom není třeba zdlouhavě pochybovat. Stačí do ní vložit nádobí, zvolit ten správný program a o nic dalšího se už nemusíte starat. Jestliže se vám taková představa líbí, poradíme vám s výběrem nové myčky na nádobí.

Začněte u velikost spotřebiče

Takovým pomyslným odrazovým můstkem se vám stanou rozměry myčky na nádobí. V závislosti na tom, jak velké máte prostory pro tento spotřebič můžete volit ze dvou standardních velikostí. Myčky na nádobí se vyrábějí v šířkách 45 cm a 60 cm. Tomu také odpovídá počet sad nádobí, které můžete do myčky vložit.

S tímto krokem do jisté míry souvisí také výsledné provedení. Na výběr máte z vestavěné varianty a volně stojícího spotřebiče. Pro někoho může být podstatné i to, zda jsou displej a ovládací prvky situovány z vnější strany nebo uvnitř.

Co dalšího by vás mělo zajímat?

Při volbě nové myčky na nádobí přihlížejte například k hlučnosti. A to v závislosti na tom, kde bude myčka umístěna. Podstatná je také spotřeba elektrické energie. Čím menší spotřebu bude mít myčka, tím vyšší budou její pořizovací náklady.

Podstatné jsou i přednastavené programy. Praktický by pro vás mohl být například automatický program podle vloženého nádobí, rychlý program pro opláchnutí malého množství nádobí nebo režim eco zaměřený primárně na nižší spotřebu. Vhod ovšem přijde i intenzivní program nebo program pro mytí skla. I těmi jsou myčky nádobí standardně vybaveny. Na přetřes přichází i programy určené pro náročnější uživatele.

Vedle programů si pohlídejte i přidružené funkce. Co byste řekli na vnitřní osvětlení myčky, odložený start nebo na signalizaci zvukem a světelným paprskem? Za zmínku stojí i samočistící filtr, indikátor nedostatečného množství leštidla nebo invertorový motor. Možností volby máte v tomto směru více než dost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.