Nové matrace vybírejte podle jejich rozměrů

Při výběru nové matrace záleží hned na několika faktorech. Důležitý je materiál, tvrdost matrace i ochranné prvky, ale také její rozměry. Víte, jak si vybrat matraci, abyste se na ní dokonale a pohodlně vyspali?

Matrace 140×200, když se chcete vyspat jako král

Nejdůležitější ze všeho je uvědomit si, pro koho bude nová matrace určená. Jiné požadavky bude mít dítě, jiné dospělí a jiné i lidé ve vyšší váhové kategorii. I velikost a šířka matrace ovlivní kvalitu a komfort spánku. Všeobecně je známo, že matrace pro jednoho člověka by měla mít alespoň 80 cm na šířku. Na užších matracích už by se vám hůře spalo. Někomu ale nestačí ani to. Pokud se chcete vyspat opravdu královsky, budou matrace 140×200 tou nejlepší možnou volbou. Pro dva je tento rozměr málo, ale pro jednoho tak akorát dost.

Matrace 160×200 – luxus pro jednoho, řešení pro dva do malé ložnice

Matrace 160×200 dávají na výběr ze dvou možností. Pokud máte opravdu malou ložničku, do které se větší postel ani nevejde, ve dvou se na takové matraci vyspíte. Ovšem pokud jste sami a rádi si dopřejete dostatečný prostor při spaní, můžete tento rozměr matrace zvolit. Co se týče délky matrace, pamatujte, že platí pravidlo, že matrace by měla být vždy alespoň o 20 – 30 cm delší, než je vaše výška. Obvykle se vyrábějí v délce 190 – 200 cm, na vyšší osoby se už tolik nemyslelo a většinou si je dlouháni musejí nechat vyrobit na míru.

Matrace 180×200 – ideál pro manželské páry

Za nejvíce vyhovující rozměr matrace pro jednoho člověka je považována šířka 90 cm. Tento rozměr zaručuje, že se dobře a kvalitně vyspíte a je optimální, protože dospělému člověku poskytuje dostatek prostoru. Bez problémů se můžete otočit nebo celou noc převalovat. Pokud se rozhodujete, jakou matraci vybrat do manželské postele, věřte, že je vždy lepší vybírat dvě matrace stejných rozměrů než jednu velkou. Matrace 180×200 je ideální pro páry, ale s velkou matrací se špatně a těžko manipuluje, například při převlékání. Ovšem jsou i takové páry, které spojené matrace preferují, protože jim dvě oddělené připomínají pomyslnou bariéru mezi nimi.

Ať už zvolíte jakýkoliv rozměr, je to jen na vás hlavně, aby se vám skvěle spalo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.