Při zateplování objektu máte na výběr
Rozhodli jste se povznést svoji nemovitost na vyšší úroveň z pohledu izolací? Pak si můžete dopřát nejrůznějších řešení. Hodně záleží na tom, zda chcete zateplovat základy stavby, podlahu, stěny, střechu nebo chcete zateplit třeba rozvody vody, trubek a zároveň provést odhlučnění. Pokud nevíte, jaké máte možnosti, začtěte se do následujících řádků.
Druhy izolačních materiálů
Trh s izolačními materiály je v tomto směru více než bohatý, o tom není žádných pochyb. Pokud nevíte, čím zateplit a izolovat objekty, zde je poměrně bohatá nabídka. Vsadit můžete třeba na minerální vláknité izolace. Dále jsou to dřevovláknité izolace, dřevocementové izolace, polystyren, PIR izolace, polyuretan a polyetylén.
Jestliže si myslíte, že tímto výčtem končíme, tak jste značně na omylu. To je teprve začátek. Když se pustíte do izolování čehokoliv na domě, nic vás nezastaví. Dokazuje to pěnové sklo, vakuová izolace, sendvičové desky, technická izolace, fenolistá pěna, foukaná a sypaná izolace nebo izolace z ryze přírodních materiálů. Záleží samozřejmě na tom, na jaký objekt izolaci použijete a čemu ve výsledku dáte přednost.
Kam jaká izolace patří?
Abychom vám výsledné rozhodování alespoň trochu ulehčili, zmíníme se na závěr o tom, do jakých částí stavby použít konkrétní typ izolace. Například pro nadkrokevní izolaci můžete zvolit polystyren, minerální vatu, PUR izolaci a dřevovláknité desky. Jestliže potřebujete řešit zateplení základů, jednoznačným vítězem bude soklový polystyren, pěnosklo nebo asfaltové pásy.
A jak je to u zateplení rovných střech? U nich jednoznačně vedou spádové klíny, střešní PUR izolace, kamenná vata nebo střešní, potažmo podlahový polystyren. Ať už budete zateplovat, potažmo izolovat cokoliv, nechte si vždy poradit od profesionálů. Izolace je součástí stavby na hodně dlouhou dobu, takže se to vyplatí.