Je lepší volně stojící nebo vestavěná digestoř?

Zařizujete si kuchyňské prostory a chcete nějaké praktické rady? Pak vám přinášíme jednu, která je celkem zásadní. Týká se volby té správné digestoře. Tento prvek asi není třeba komukoliv zdlouhavě představovat. Jedná se o doplněk ryze praktického rázu. Digestoř je vlastně odsavačem par vznikajících při vaření. Z vaší kuchyně tak efektivním způsobem odstraní nejenom vlhkost, ale také zápach.

Jakou zvolit digestoř?

Většina majitelů nemovitostí se rozhoduje mezi dvěma typy digestoří. Tu první tvoří volně stojící digestoře. Jejich název je celkem jasně vypovídající. Z pohledu konstrukčního hlediska nejsou zakomponovány do kuchyně, ale jsou dominantou daného prostoru. Tato digestoř se vám třeba v kuchyni, která bude mít ostrůvek na vaření mimo kuchyňskou linku. Tam vynikne nejvíce. Použít ji však můžete i v rámci linky.

Opakem toho je vestavěná digestoř. Pokud chcete mít z pohledu designu celistvou kuchyňskou linku, nabízí se volba vestavěné digestoře. Ta je vždy zakomponována do horních skříněk, takže ji v podstatě nevidíte. Pouze ovládací panel. U vestavěných digestoří můžete narazit na trochu omezenější výběr velkých velikostí. Na druhou stranu, ve skříňkách vám zbyde ještě nějaký další úložní prostor navíc.

Nepodceňujte důležité parametry

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv digestoř, věnujte pozornost také ostatním technickým parametrům, které jsou pro spokojené používání zapotřebí. Typickým příkladem je filtrační systém, který by měl být co možná nejpropracovanější. Z pohledu odsávání par se nabízí výběr vhodného výkonu, který souvisí s varnou plochou. Nezapomínejte na takové věci, jakými jsou možnost regulace rychlosti odsávání, ale také vhodné osvětlení, při němž se vám bude dobře vařit.

Ve výsledku je volba volně stojící nebo vestavěné digestoře vždy individuální záležitostí, protože každý máme trochu jiný vkus.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.