Nepodceňujte možnosti umělého trávníku

Zelený umělý trávník se v posledních letech stal poměrně velkým boomem. Je pravdou, že mezi milovníky přírody nemá moc velké zastoupení. Pokud o něm alespoň částečně uvažujete, začtěte se do následujících řádků. Prozradíme, kde takový trávník nachází své primární využití a především, jaké jsou jeho možnosti a výhody.

Kam umístit umělý trávník?

Umělý trávník určitě není řešením pro velkou zahradu. Po její celé ploše si ho rozhodně nenecháte pokládat. Taková sranda by vás mohla vyjít poměrně draho. Kvůli tomu ho v těchto prostorách ovšem nemusíte hned zatracovat. Důkazem toho je blízké okolí bazénu, kam se umělý trávník opravdu hodí. Nebudete si nosit žádnou trávu z posekaného trávníku do vody a vše bude působit hodně přírodním dojmem.

Umělý trávník si své pevné místo hledá primárně na terasách, balkonech a lodžiích. Hodně na něj sází lidé z bytových domů, pro které jsou tyto prostory v podstatě jedinou venkovní oblastí. A proč si ji nezpříjemnit něčí alespoň na oko přírodním?

Přednosti umělého trávníku

Ve prospěch umělého trávníku hovoří hned několik podstatných věcí. V první řadě se o něj nemusíte starat. Odpadá vám jakékoliv sekání, zalévání a podobné procesy. Takový umělý trávník dokonale snáší povětrnostní podmínky a jeho životnost je skutečně dlouhá. Obávat se nemusíte ani složité instalace, respektive pokládky.

Kvalitní umělý trávník navíc působí velice věrohodným a přirozeným dojmem. Když si na něj na terase nebo balkonu položíte několik květináčů a zahradní nábytek, budete si připadat jako v malebné zahradě. Jen s ním nebudete mít žádnou práci. Pokud se rozhodnete investovat za umělého trávníku, nepodceňujte již zmiňovanou kvalitu. Trávník musí být příjemný na dotyk a zároveň nesmí působit moc umělým dojmem. Z pohledu výběru máte určitě hodně na výběr. Náklady se pohybují od 200 Kč do 1 500 Kč za metr čtvereční.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.