Vyberte si vhodnou sekačku na baterie

Uvažujete o nákupu nové zahradní sekačky? Pak zkuste zapomenout na elektřinu nebo benzín a vydejte se cestou akumulátorové sedačky. Jinak zvaná AKU sekačka s sebou přináší spoustu výhod. Například za sebou nemusíte tahat elektrický kabel, není tak hlučná jako ta benzínová a má nižší hmotnost. Jestliže vás tyto předpoklady oslovily, pak byste měli vědět, jak takovou sekačku vybrat.

Zvolte ten správný typ sekačky

Tím pomyslným odrazovým můstkem je typ akumulátorové sekačky. Tou nejrozšířenější bude s největší pravděpodobností rotační AKU sekačka. Pokud se řadíte do skupiny náročnější zahrádkářů, pak jistě nebudete chtít trávu sekat, ale stříhat. To umožňují propracovanější vřetenové sekačky. V jejich případě ovšem počítejte s tím, že nejsou zrovna ideální volbou pro vysokou trávu. Setkat se můžete ještě se strunovou sekačkou na baterii. Ta je vhodná spíše pro dosekávání u krajů.

Důležité technické parametry

Další podstatnou věcí je to, jak velkou plochu budete sekat. Například u plochy do 400 metrů čtverečních si pohodlně vystačíte se záběrem 32 centimetrů. U zahrady nad tisíc metrů čtverečních je lepší podívat se po závěru nad 40 centimetrů.

Roli hraje i volba správného akumulátoru. Zásadní je kapacita udávaná v ampérhodinách. Čím vyšší údaj, tím větší výdrž. Nezbytnou součástí technické parametrů jsou také volty. Tento údaj naopak vypovídá o tom, jak výkonná AKU sekačka bude. V současné době se používají primárně akumulátory typu Li-Ion.

Je pravdou, že akumulátorové sekačky jsou ideální volbou spíše pro menší zatravněné plochy. I přesto se snažte vybírat si modely s větším objemem sběrného koše, alespoň padesát litrů. Vhod mohou přijít i některé přidružené funkce v podobě mulčování a výhozu trávy do boku. Věřte, že na provoz akumulátorové sekačky se velice snadno zvyká a pak už jenom stěží představíte, že byste měl navracet k benzínu nebo elektřině.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.