Balkon jako příjemná oáza klidu

8Jistě nám dáte za pravdu, že asi každý majitel bytové jednotky touží po tom, mít vlastní kousek venkovního prostoru. Pokud vlastníte „jenom“ balkon, pak buďte rádi za to, co máte. Právě z takového místa lze vytvořit dokonalou relaxační zónu, jen se musí vědět, jak na to. To samé platí pochopitelně i pro lodžie nebo velké prostorné terasy, které samozřejmě nabízí nejvíce možností.

Začněte u podlahové krytiny

Jestliže má být výsledkem prostor, kde se budete cítit skvěle, musíte jej připravit od A až do Z, respektive od podlahy až po případný strop. Dnes už nemusíte volit jenom základní dlažbu, která může být pro někoho příliš chladná. Stále více jsou v kurzu prkna. Terasová prkna zhotovená z exotického dřeva nebo ze speciálních plastových materiálů.

Dopřejte si dostatek soukromí

Klid a relaxace jde ruku v ruce se soukromým, takže se zároveň postarejte o to, abyste měli možnost užívat si na balkonu bez pohledu sousedů z okolí. Postačí k tomu jen vhodné zvolení boční stěny, popřípadě vytvoření kompletní zimní zahrady. Tedy zasklení přinášející dostatečnou izolaci hluku. Její součástí může být třeba stínící technika a podobné prvky.

Nezapomínejte na vhodný nábytek

Alfou a omegou nového balkonu či terasy bude samozřejmě nábytek. Ten budete volit dle velikosti příslušných prostor. Někdo skončí u stolečku a dvou židlí, jiný si bude moci dopřát křeslo nebo dokonce sedací soupravu. V tomto případě dbejte nejenom na pohodlí. Volte materiály snadno omyvatelné s dlouhou životností a bez nutnosti větší údržby. Hodně populární je kov nebo plast. Dřevo už může vyžadovat patřičnou údržbu.

Balkon pochopitelně doplňte o řadu venkovních dekorací a nezapomínejte na zelenou oázu. Zkrátka se obklopte tím, co máte opravdu rádi a kde se budete cítit spokojeně, ať už při čtení oblíbené knihy nebo při odpolední kávě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *