Jaký typ sedaček je v českých domácnostech nejoblíbenější?

České domácnosti obvykle dávají přednost klasickým a nadčasovým kusům nábytku. Proto patří pohovky s tradičním designem a neutrálními barvami k jejich nejoblíbenějším volbám. Pohovky čalouněné buď kůží, nebo látkou jsou velmi častou volbou pro naše obývací pokoje. Některé modely mají moderní prvky, ale stále zůstávají v tradičním stylu. V poslední době si navíc získávají oblibu modulární sekční pohovky s více možnostmi sezení poskytující větší flexibilitu a možnost občasného přespání hostů.

A závod vyhrávají: pohovky do tvaru L

Tytam jsou časy, kdy v každém obýváku trůnila stejná pohovka jako v pokoji u sousedů. Stále více Čechů dnes dává přednost tomu, aby se v oblasti interiérového designu odlišili od ostatních. Klasické trojsedáky tak nahrazují jiné tvary pohovek. Do malých pokojů často saháme po dvojsedácích, které je možné případně doplnit o designová křesla. Větší pokoje umožňují více variability a mezi nejčastější volbu u nich patří sedačky do tvaru L.

Výhody sedaček do L

Sedací soupravy do tvaru L jsou ideální pro velké místnosti, vytvářejí příjemnou atmosféru, a zároveň poskytují dostatek míst k sezení pro hosty nebo členy rodiny. Vzhledem k tomu, že se vyrábějí v různých stylech, materiálech a barvách, snadno zapadnou do jakéhokoli interiéru. Navíc nezabírají příliš mnoho místa, takže stále můžete mít prostor pro pohyb a užívání si obývacího pokoje. Jejich oboustranné uspořádání navíc umožňuje větší flexibilitu, pokud jde o jejich uspořádání podle velikosti a tvaru místnosti. Celkově lze říci, že sedací soupravy ve tvaru L nabízejí skvělý poměr ceny a kvality, a proto patří v českých domácnostech k těm nejoblíbenějším.

Pohodlné doplňky

Ať již doma máte klasický trojsedák anebo pohovku ve tvaru L, rozhodně nezapomínejte na doplňky. Právě na nich záleží, zda se vám na pohovce bude sedět pohodlně. Pro pocit útulnosti jsou nezbytné polštáře a deky, zatímco otomany lze použít jako další sedadlo nebo opěrku nohou. A konečně, pro větší pohodlí je mnoho pohovek vybaveno vestavěnými úložnými prostory – ideálními pro uložení knih, časopisů nebo dálkových ovladačů k televizi na dosah ruky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.