Jak vybrat domácí pekárnu?

Domácí pekárny jsou mezi lidmi hodně oblíbené. Umožňují totiž přípravu chleba a jiného pečiva dle vlastních představ. Nemusíte chodit do krámu a zároveň si vytvoříte originální chléb podle vlastních chutí a potřeb.

Mezi jejich největší výhody patří rozhodně jednoduchost ovládání, řada dostupných programů, minimální nároky na údržbu a energetická nenáročnost. Na druhou stranu musíte počítat s tím, že pokud chcete opravdu vysokou kvalitu výrobku, musíte si za ni jednoduše připlatit. A podle čeho vybrat domácí pekárnu?

Parametry domácí pekárny

V první řadě se zaměřte na to, jak velká je pečící nádoba. Pokud budete připravovat chleba pro jednu až dvě osoby, staří vám objem kolem 500 až 600 gramů. Když půjde o čtyřčlennou rodinu, je vhodné vsadit na dvojnásobně velkou pečící nádobu. Důležitý je také materiál této nádoby. Například teflon je nepřilnavý, naopak keramika je z pohledu výrobního materiálu nejkvalitnější.

Dalším vodítkem při výběru domácí pekárny se vám stanou nabízené programy. Volit můžete z různých typů programů. Od pečení klasického chleba, přes sladký chléb, toastový chléb, až po rychlou přípravu, bezlepkový chléb, marmeládu, dort a mnohé další. Výjimkou pochopitelně nejsou ani programy pro pokročilé.

Nákup domácí pekárny by měl probíhat i v souvislosti s celkovým designem tohoto elektrospotřebiče. Neopomínejte ani na energetickou náročnost.

Co se vám může ještě hodit?

Na závěr přinášíme pár užitečných věcí, které mohou celkově rozšířit nabízené funkce domácí pekárny a přinést vám něco navíc. Vhod přijde zvukový signál během přípravy a dokončení pečení chleba. Dále je to funkce udržení teploty, funkce odloženého startu, paměť využitelná při výpadku elektřiny a přisypávač ingrediencí. Nezbytný by měl být také displej. S pomocí něho se dozvíte, jaký proces v domácí pekárně právě probíhá a co bude následovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *