Co je důležité pro správnou přípravu čaje?

Jestliže připravíme čaj pomocí čajového sáčku, je to většinou opravdu jednoduché. Sáček vložíte do hrnku a zalijte jej horkou vodou. Po několika minutách, kdy se čaj vylouhuje, můžete sáček vyjmout a nápoj ochutit podle libosti. Využít můžete med, cukr, citron anebo některé jiné sladidlo a ochucovadlo. A čaj je hotový. Mnohem složitější to však je, pokud připravujete čaj ze sypané směsi.

Jaké je správné množství čaje?

V případě většiny nádob pro přípravu čaje by vhodné množství mělo být vyznačeno již na obalu. Pokud tomu tak není, je nutné vsadit na vlastní intuici a vyzkoušet, jaké množství čaje bude vhodné. Konvičky na čaj větších objemů jsou pro přípravu nápoje ze sypaného čaje velmi vhodné, na druhou stranu ale podporují přípravu nekvalitního čaje. Při dávkování sypané směsi má totiž většina z nás tendenci objem konvice podceňovat a šetřit. Získáme pak čaj, který je rozhodně slabší, než ten který bude připraven v menším objemu.

Jak na správnou přípravu čaje?

V první řadě byste měli vědět, jakou teplotu konkrétní čajová směs vyžaduje. Kromě čajů které vyžadují zalití vroucí vodou, existují i čaje, pro které je lepší teplota o několik stupňů nižší. Všímejte si také doporučené doby louhování, která by však ve většině případů měla být alespoň pět minut. Abyste si přípravu čaje usnadnili, lze si pořídit také čajovou konvici s integrovaným sítkem, do kterého můžete nasypat čaj a přímo ho v konvici také vylouhovat.  V čajové konvici můžete připravit i několik šálků čaje najednou a uspokojit tak potřeby celé kanceláře anebo rodiny.   Nápoj připravený v konvici na čaj nemusí být vždy jen čaj. V horkých letních měsících můžete v konvičkách na čaj připravovat také studené domácí limonády anebo osvěžující džusy. Sítko lze v tomto případě využít například na led anebo na lístky čerstvých bylinek. Skvělá je v tomto ohledu například máta.

Základem dobrého čaje je kvalitní směs

Ty nejkvalitnější čajové směsi obvykle v supermarketu nelze koupit. Chcete-li si vychutnat opravdu výjimečný čajový zážitek, navštivte specializovanou prodejnou nebo se porozhlédněte po internetu. Chuť konkrétních druhů čaje můžete otestovat také v čajovně, kde je samozřejmě možné si i sypaný čaj rovnou zakoupit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.