Vyberte si trvalky vhodné do truhlíků a nádob

Trvalky jsou nedílnou součástí mnohých zahrad. Lidé je sází především do země, kde přečkají i zimu a na jaře opět vykvetou. Co byste ale v tomto směru řekli jisté dávce kreativity? Zkuste do své zahrady zakomponovat nejenom záhony v zemi, ale také truhlíky a okrasné nádoby. I do nich totiž můžete umístit trvaly a ty budou vypadat skvěle.

Tento model pěstování trvalek se navíc hodí také majitelům bytů, kteří nemají velkou zahradu a musí si vystačit pouze s omezeným prostorem na terase nebo balkonu. Pro tato místa jsou trvalky v květináči jako stvořené.

Trvalky vhodné do truhlíků

Nejprve si pojďme prozradit, jaké trvalky se hodí do truhlíků a nádob. Poté vám ještě řekneme, jak byste se o měli starat, aby se jim dařilo stejně dobře, jako na zahradě. Pokud jde o truhlíky, nabízí se takové odrůdy, jakými jsou levandule, oregano, svatolina, bohyška, krásnoočko, ale také nejrůznější typy okrasných trav.

Když si seženete větší nádoby, než jsou truhlíky, třeba velké květináče, sudy a podobně, pak můžete jednotlivé trvalky i kombinovat, protože budou mít dostatek životního prostoru. Vedle výše jmenovaných bychom neměli opomíjet na pivoňku, rozchodník, ale také na třapatku. Všechny tyto krásné rostliny se mohou vyjímat všude kolem vašeho domu, popřípadě na terase nebo v pergole.

Správná péče je základ

Je hodně pravděpodobně, že spoustu trvalek bude sázet jako malých. Když vám v truhlíku nebo nádobě vyrostou a svými kořeny zaplní celý obsah, je nejvyšší čas na přesazení, popřípadě rozsazení vícero trvalek naráz. Zapomínat byste neměli ani na důležitou výživu. Ideální je používat hnojivo obsahující NKP neboli dusík, draslík a fosfor. Trvalky v truhlících pravidelně kontrolujte, aby se v nich nezabydleli nějací škůdci. Pokud na ně narazíte, použijte vhodné přípravky pro jejich odstranění. Takové trvalky vám budou přinášet jenom samou radost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.