Co ovlivňuje kvalitu spánku

Každý ví, že když je člověk unavený, zaručeně pomůže spánek. Ale mnohem méně lidí si uvědomuje, že záleží také na kvalitě spánku. Někdy stačí 5 či 6 hodin kvalitního spánku a člověk je jako rybička a naopak, někdy můžete spát i 12 hodin a stejně se pořádně nevyspíte. Je proto dobré si uvědomit, co ovlivňuje kvalitu našeho spánku.

Začněte výběrem matrace

Velké množství lidí, pokud si zařizuje domácnost, a zrovna řeší ložnici, hledá takovou postel, která se mu líbí a která celkově zapadne do uceleného vzhledu jeho bydlení. Je to chyba. Kvalitu spánku přece neovlivňuje vzhled postele, ale především kvalitní matrace a následně až samotná konstrukce postele. Vždy bychom tedy měli začít výběrem matrace a následně si pořádně prohlédnout konstrukce jednotlivých postelí. Kromě toho, v dnešní době není problém sehnat postel, jejíž tvar nebo barva se dají přizpůsobit prakticky k jakémukoli zbývajícímu vybavení bytu.

Jak vybrat správnou matraci

Při našem rozhodování o tom, jak vybrat správnou matraci, bychom měli přihlížet k několika aspektům. Tím nejdůležitějším je naše zdraví. Pokud máme nějaké zdravotní problémy, je určitě žádoucí navštívit lékaře a podebatovat s ním o tom, jestli by nám nemohl s volbou vhodné matrace poradit. Rovněž se můžete obrátit na specializovaného prodejce, který se prodejem matrací zabývá, dobrý prodejce vám jistě rád poradí a pomůže s výběrem matrace tak, abyste si vybrali to nejvhodnější řešení.

Spánek je velmi důležitý. Je to způsob, jak naše tělo a také duše odpočívá. Kvalita spánku se projevuje v našem každodenním životě. Pokud je spánek kvalitní, jsme vyrovnaní, odpočatí, zkrátka v pohodě. Pokud ale spánek kvalitní není nebo je nedostačující, jsme podráždění, nervózní, nejsme schopni se soustředit a odvádět, například v práci, maximum.

2 komentáře: „Co ovlivňuje kvalitu spánku

  • 13.1.2020 (22:43)
   Permalink

   Spíše než na výšku je lepší hledět na materiál, že kterého je matrace vyrobená.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.