Víte, jak prakticky odhlučnit rodinný dům?

Rodinný dům, to by mělo být místo klidu, pohody a celkové harmonie. A právě klid zde hraje tu zásadní roli. Jen málokdo chce mít domácnost, kterou negativním způsobem ovlivňují rušivé vlivy z venku. Jestliže se s něčím podobným potýkáte, začtěte se do níže uvedených řádků a my vám poradíme.

Výměna oken je někdy nutná

Když se zamyslíte nad tím, kudy se k vám domů může dostávat obtěžující zvuk zvenčí, asi na to přijdete sami. Nejčastěji to bývá skrze okna, nikoliv zdi. Proto stojí za zvážení, zda nepřišel nejvyšší čas na výměnu oken. Dnes jsou hodně oblíbená trojskla v kombinaci s dostatečně silnými rámy. To znamená, že vybudujete silnou překážku proti hluku zvenčí.

Kdyby ani nová okna nepomohla, pak přichází na přetřes ještě jedno efektivní řešení. Jsou jím venkovní rolety nebo žaluzie. Ty plní hned několik úloh najednou. V první řadě pozitivně přispívají k odhlučnění rodinného domu. Dále pak velice efektivně regulují sluneční paprsky pronikající do interiéru. Kromě jiného zabraňují pohledům lidí z venku, které směřují právě do vaší domácnosti.

V souvislosti s výměnou oken se samozřejmě hodí zmínit také výměna balkonových oken na terasu nebo vchodových dveří. I to mohou být slabé články vašeho interiéru, kudy k vám proniká nepříjemný zvuk.

Co dělat, když zvuk stále neustává?

Jestliže ani jedno z výše uvedených řešení nemohlo, pak je asi nejvyšší čas obrátit se na krajskou hygienickou stanici. Existuje totiž úměrná míra hluku vhodná pro trvalé žití. Limity pro hluk jsou pak stanoveny pro nejrůznější oblasti, ať už je to bydlení vedle silnice, v ochranných pásmech a podobně. Hlukové limity jsou rozdílné pro denní a noční část dne. Přeměření takových limitů může ve výsledku vyřešit i samotný zdroj hluku.

Proto už se netrapte nežádoucím hlukem zvenčí a začněte s ním bojovat některým z výše uvedených způsobů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *