Dětský pokoj pro miminko by měl být praktický a útulný zároveň

Vysněný potomek je konečně na cestě a vás čeká ta nejpříjemnější záležitost spojená s jeho příchodem, zařizování dětského pokoje? Užijte si to, vezměte na pomoc svoji kreativitu a vykouzlete mu to nejútulnější místo pod sluncem. Nevíte čím začít? Poradíme.

V základním vybavení nesmí chybět postýlka

Nábytek pro miminko je specifický stejně jako jeho potřeby. Zpočátku bude potřeba mít v pokoji prostor pro kojení nebo krmení, přebalování a samozřejmě spaní. Je jasné, že se budete snažit pokoji vdechnout punc originality a vašich nápadů, ale krása by v tomto případě měla jít ruku v ruce s praktičností. Co tedy bude miminko ve svém pokoji rozhodně potřebovat? Především pořádnou dětskou postel s bočnicemi proti vypadnutí. Ideální, pokud bude mít postýlka polohovací rošt, který se dá vytáhnout do horní či spodní polohy. Horní poloha se hodí pro novorozeně, spodní pro všetečné batole, které se bude snažit z postýlky vylézt.

Přebalovací pult volte raději s úložným prostorem

Máte-li tu možnost a v pokoji dostatek místa, vyberte přebalovací pult, který je opatřen šuplíky a přihrádkami. Novorozenec a později i kojenec potřebuje spoustu drobností, které bude potřeba někde schovat. Důležitou součástí dětského pokoje, kterou ocení zejména maminky, je kojící křeslo. To by mělo být prostorné a pohodlné se širokými opěrkami, přece jen v něm krmením drobečka strávíte několik hodin denně.

Praktický dětský nábytek

Na spoustu drobných oblečků, které miminko zpočátku potřebuje, na plenky, zavinovačky, spací pytle a další nezbytnosti bude potřeba do pokoje instalovat šikovný dětský nábytek. Zpočátku oceníte zejména praktické komody se širokými šuplíky, do kterých bude snadné vše uložit. Později myslete i na snadno dosažitelný dětský nábytek, do něhož svému prckovi uložíte hračky a knížky. Nezbytné jsou samozřejmě také poličky a odkládací prostory, v nichž bude možnost později vystavit výtvarné počiny vašeho malého umělce, ale také například lampičky, které vytvoří kouzelnou atmosféru. Se světlem si v dětském pokoji ostatně také důkladně pohrajte. Rozhodně by neměla chybět tlumená noční lampička nad postýlkou a centrální osvětlení v podobě lustru se stínidlem s veselým dětským motivem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *