Vypěstujte si na zahradě exotické plodiny

Stále více lidí tíhne potřeba pěstovat na své zahradě exotické plodiny. A není se čemu divit. Každý rok k tomu vybízí stále teplejší klima. V některých částech České republiky lze potřebné klimatické podmínky označit za dokonalé, takže, proč to nezkusit?

Jaké pěstovat plodiny?

Otázkou pochopitelně zůstává, jakým plodinám dát zelenou, aby jejich pěstování neskončilo pouhým fiaskem? Zaměřit se můžete například na asijskou hrušku označovanou jako Nashi. Její přesný název je Pyrus pyrifolia. Ovoce pocházející z východní Asie, které poměrně dost připomíná naši jabloň.

Na některých zahradách můžete čím dál častěji vídat Paw-paw neboli muďoul. Další typ exotického ovoce, kterému se v našich podmínkách celkem daří. Když se vám tento kousek podaří vypěstovat, budete si pak moci pochutnat na vynikající dužině. Tu je třeba jíst lžičkou.

Exotika na české zahradě a doma

Řadu plodin samozřejmě můžete umístit i do domácího prostředí nebo zimních zahrad. Jestliže zatoužíte po širší nabídce exotického ovoce přímo u vás doma, potom se zaměřte třeba na Papáju. Tu jistě okusil asi každý. Není se proto čemu divit, že řada lidí se ji snaží pěstovat právě uvnitř domu či bytu.

Za zkoušku ale stojí také Rajčenka, což je plod na první pohled hodně podobný českému rajčeti, jen jeho vnitřní útroby jsou trochu jiné a také samotná chuť. Touto plodinou z vlastní zahrádky byste se měli před sousedy při grilovací párty rozhodně vyšvihnout.

Vyzkoušet můžete ale i ostatní exotické plodiny, kterým se u vás na zahradě nebo doma může dařit. Je to třeba tak zvaný granátovník. Na mysli máme Marhaník, tedy granátové jablko. Vyzkoušet můžete ale také Tomel japonský, jemuž se říká kaki. Tento seznam pak může pokračovat ananasem, kathejánou neboli Jahodovým stromkem a také Maracujou. Stačí jen trochu odvahy, té správné přípravy a následné péče.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.