Hledáte moderní a dobře vypadající postel? Vsaďte na kůži nebo čalounění

Ložnice je místem našeho odpočinku a vzhledem k tomu, že v ní trávíme téměř třetinu života, měli bychom si ji zařídit tak, aby nám v ní bylo příjemně. Jedním z nejdůležitějších prvků nábytku do ložnice je kromě skříně a komody především postel. Ať již přemýšlíme o manželském dvoulůžku anebo jednolůžku pro single domácnost, měli bychom si na výběr postele do ložnice vyhradit dostatek času a rozhodně zvážit všechny parametry zvoleného modelu.

Korpusem ze dřeva nic nezkazíte, ale…

Většina lidí se vydává do obchodu pro tak zvanou postelovou klasiku, tedy korpus z některého tvrdého dřeva doplněný o lamelový rošt a matraci. Takovýto typ postelí si sice můžete seskládat na míru, většinou ale nenabízí příliš mnoho úložného prostoru a chcete-li pod postel cokoliv uložit, musíte hodně improvizovat. Postele skládající se z dřevěného korpusu a dalších komponent se hodí do menšího prostoru, kde musíte přemýšlet o každém centimetru, snadno si je totiž přizpůsobíte na míru. Více pohodlí, ale i starostí při pořizování přinesou postele potažené čalouněním nebo kůží.

Čalouněné a kožené postele do luxusních interiérů

Postele s čalouněním nebo potažené kůží nabízí díky své konstrukci mnohé benefity navíc. Jde především o úložný prostor. Většina čalouněných postelí je totiž rozevírací a snadno do nich tak uložíte všechny nezbytnosti, ke kterým budete mít navíc velmi dobrý přístup. Kožené a čalouněné postele nabízí navíc i čelo z podobného materiálu. O to se můžete pohodlně opřít a nikde vás nic netlačí ani nepřekáží. Další předností čalouněných postelí je také to, že je obvykle pořídíte jako jeden kus. To znamená, že vám odpadne přemýšlení nad tím, jaký vybrat do postele rošt a jakou zvolit matraci. Jednoduše si vyzkoušíte v obchodě postel, a pokud vám sedne, odvezete si ji domů. Z tohoto vyplývá také značná úspora peněz, které byste museli vydat navíc při koupi roštu a matrace.

Z jakých velikostí postelí můžete vybírat?

Typicky se jednomístná postel vyrábí ve velikosti 90 x 200 cm. Dvoulůžko pak seženete v typizovaných rozměrech 140 x 200 cm, 160 x 200 cm anebo 180 x 200 cm. Další rozměry již bývají atypické. Pravdou ale je, že výjimečně seženete i King size manželské postele o velikosti 200 x 200 cm.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *