Vhodné dopravníky podle libovolné potřeby

Využít sílu techniky je daleko lepší, než využít lidskou sílu. Přece jenom stroj se hned tak neunaví a navíc vykoná dostatečnou práci podle potřeby.

Vhodné dopravníky podle potřeby

Pokud se jedná o dopravníky, tak rozhodně nepatří mezi méně známé pomocníky. Naopak se dají umístit podle potřeby na různá místa a především na nich lze ocenit to, že všude jednoduše pomáhají. Mohou mít různou podobu, délku a dokonce i složení, ale vždycky jsou určeny k přepravě nějakého materiálu, zboží či komponentů. Mezi nejznámější patří pásové a válečkové dopravníky. Také není problém na pracoviště sestavit modulární podobu dopravníků. Na některých místech budou zastoupeny řetězové nebo šnekové verze. Tak jak jsou rozličné druhy, tak jsou podle potřeby i rozdílné tratě, známé jsou ve dvou verzích válečkové tratě a kuličkové. Jak je již podle názvu patrné, tak budou tvořeny za pomoci válečků nebo kuliček.

Válečkové tratě jsou vhodné pro dopravu kusových produktů. Ve většině případů se bude jednat o vodorovnou přepravu, maximálně s malým stoupáním. Je pravdou, že konstrukce se dá i různě nasměrovat, buď může vést přímo, nebo do zatáčky a v libovolném směru. Poté je to velmi vhodné, když je potřeba něco dopravit do jiných prostorů.

Existují dva způsoby válečkových tratí

  • aktivní – ty jsou s pohonem a tudíž je snadnější manipulace s nimi
  • pasivní – bez pohonu

Rovněž další rozdíl může být v samotném uložení válečků, ty mohou být do písmene V, U nebo i rovné.

Další strojní zařízení na krátkou vzdálenost

Pokud potřebujete přepravovat sypké nebo polotekuté hmoty a především na kratší vzdálenosti, tak je třeba si vybrat vhodné pásové dopravníky. Jejich pohonem je elektromotor.  Poháněcí buben, na kterém je nasazený dopravní pás, zajistí další chod. Dopravníky jsou vyráběny v různých provedeních a také šířkách, tudíž si lze vybrat nebo vybrat odpovídající velikost, kterou samozřejmě zvolí majitel podle materiálu, který bude přepravovat. Strážní válečky hrají důležitou roli, aby nedocházelo k vybočení pásu z osy. Možností je skutečně více než dost a tak si lze zvolit produkty přesně na míru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *