Jaké jsou typy venkovních fasád?

Dokončili jste stavbu nemovitosti, popřípadě její rekonstrukci a chystáte se na poslední fázi, kterou představuje fasáda? Pak je tento článek stvořený přímo pro vás. Máme pro vás inspiraci, jakým způsobem dotáhnout design vašeho objektu k dokonalosti. Málokdo si to uvědomuje, ale klasická silikonová fasáda a její odnože nejsou tím jediným, co můžete nanést na svoji stavbu.

Dejte zelenou přírodním materiálům

Když se řekne originální fasáda s přírodním nádechem, vyjde vám jediné. Je to dřevěný obklad fasády. Ten se připevňuje na rošť, díky čemu fasáda dýchá. Dřevo může natřít podle svých představ, popřípadě mu necháte přírodní patinu, o níž se po stupem času postará sama příroda.

Další možností je kamenný obklad, který je obvykle lepený. V jeho případě oceníte primárně bezúdržbové řešení a dlouhou životnost. Jestliže máte rádi styl a nadčasovost, pak vsaďte na cihlovou fasádu domu. Tento typ fasády je ideální hlavně pro tradiční typy staveb, popřípadě ty venkovské. Jestliže chcete podobnými prvky ozdobit jen část fasády, existují také obkladové pásky, například pod okna, na sloupy a jiné prvky nemovitosti.

Moderní fasády domů

Jestliže tíhnete po větší nadčasovosti a moderním pojetí vnějšího vzhledu nemovitosti, sáhněte po vláknocementových fasádních obkladech. Ty mohou mít přírodní betonovou podobu nebo můžete vsadit na jejich barevnou verzi. Desky na fasádu se hodí k novodobým typům nemovitostí, včetně těch komerčních.

Pokud toužíte po dřevu a zároveň se o takovou fasádu nechcete starat, alternativou se stávají dřevoplastové fasády. Tyto obklady jsou zhotoveny z WPC materiálu, který skvěle imituje dřevo a nevyžaduje žádnou péči a údržbu. V jeho prospěch hovoří i dlouhá životnost.

Jak vidno, při volbě vnější fasády máte skutečně na výběr. Záleží pouze na vás samotných, čemuž dáte přednost a zda místo klasické fasády dáte zelenou něčemu stylovějšímu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.