Jaké osvětlení si pořídit do interiéru?

Denní světlo je tím nejpřínosnějším pro naše tělo. Nejenom, že nám sluníčko dodává potřebnou energii, ale hlavně požadované světlo. Díky tomu vidíme na vše potřebné. To by mělo platit také v jakémkoliv interiéru. Nepodceňujte vhodnou volbu světla, které vám nahradí to přírodní.

Osvětlení do obývacího pokoje

Začít můžete například pomyslným centrem vaší rodinné pohody. Ano, máme na mysli obývací pokoj. Tím asi nejzásadnějším typem osvětlení je to stropní, které by zároveň mělo působit reprezentativním dojmem. Vedle přisazených stropních svítidel se používají také bodovky nad některými částmi místnosti. Výjimkou nejsou lampy u sedacích souprav.

Kvalitní osvětlení do kuchyně

Vzhledem k tomu, že v kuchyni dochází k přípravě nejrůznějších pokrmů, dbejte především na patřičnou intenzitu světla, abyste na vše jednoduše viděli. Důraz je kladen na účelová osvětlení. To znamená ideální LED pásky zabudované do kuchyňské linky podporované ještě centrálním osvětlením. Pokud jde o světlo nad jídelní stůl, lze vsadit na originální design.

Koupelnové osvětlení kolem zrcadla

Když se přesunete k výběru osvětlení do koupelny, určitě vedle centrálních bodovek či podobných svítidel myslete na jedno. Dostatek světla kolem zrcadla. Má to logický důvod. Právě na tomto místě se každý den upravujete, češete, malujete a líčíte. V tomto směru je rozhodně z čeho vybírat. Od závěsných lampiček, LED pásků, až po zrcadla s integrovaným osvětlením.

Jaké osvětlení do ložnice?

Pokud jde o ložnici, vsaďte spíše na přirozenost osvětlení. Dominantou bude ještě centrální světlo, třeba v kombinaci s bodovým osvětlením kolem postele. Pokud je součástí ložnice i pracovní kout, v něm naopak přitvrďte, pokud jde o intenzitu světla, ať na práci dostatečně vidíte. Podceňovat byste neměli ani lampičky na nočních stolních anebo orientační typ osvětlení, který vám přijde vhod například v okamžiku, kdy v noci vstáváte na toaletu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *