Podle čeho si vybrat novou ledničku?

Lednička je nepostradatelnou součástí každé domácnosti. Bez ní bychom si jenom stěží chladili potraviny, kterým tímto způsobem prodlužujeme jejich životnost. Při nákupu nové ledničky neboli chladničky musíte přihlížet k několika základním parametrům, abyste si zvolili produkt šitý přímo na míru.

Začněte u potřebného objemu

Prvním rozhodujícím parametrem bude bezpochyby užitný objem ledničky. Hodně závisí na tom, kolik členů domácnosti ji bude využívat. Pokud jde o jednoho až dva lidi, vystačí si s objemem 150 litrů. U čtyřčlenné rodiny je to kolem 225 litrů. Součástí lednice bývá také mrazák, takže i k jeho objemu přihlížejte. Ve výše uvedených počtech členů domácnosti by to mohlo být 70 vs. 90 litrů. U mrazáku si ještě rozmyslete, zda se bude nacházet dole nebo nahoře.

Celkové rozměry chladničky

S objemem ledničky pochopitelně souvisí i rozměry lednice. Jestliže jde o volně stojící produkt, pak asi budete mít více možností umístění. V okamžiku, kdy to bude lednice vestavěná, rozměry musíte volit hodně přesně.

Na co nezapomínat?

Při rozhodování vám mohou přijít vhod ještě další věci. Je to například počet kompresorů. Když má výrobek dva kompresory, můžete si nastavit teplotu zvlášť pro chladničku a mrazák. Dále se vám může hodit dávkovač ledu. Ten bývá povětšinou umístěn ve dveřích lednice. Led bude vyroben, aniž byste museli otevírat dveře. Počítejte však s tím, že vám výrobník uzme trochu prostoru ze dveří. Na podobném principu funguje také minibar.

A pokud si budete chtít dopřát opravdu pořádnou lednici do interiéru, zainvestujte do americké lednice. Ta nabízí nejvíce vnitřního prostoru a má dvě křídla. Obvykle je spojena se stylovým vzhledem, moderními funkcemi a výrobníkem ledu. Na druhou stranu půjde o energeticky a cenově náročnější spotřebič. Výsledná volba je tedy pouze na vašich potřebách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.