Kvalitní kancelářské židle vybírejte podle jejich využití

Před samotným zakoupením kancelářské židle si nejdříve uvědomte, jak a kde budete kancelářskou židli využívat. Jinou židli vybíráme do práce a jinou do domácnosti. Je třeba myslet i nato, zda ji budeme využívat sami nebo se o ni budete dělit s někým jiným.

Čas strávený na židli

Je třeba se dopředu ujistit, kolik času budeme při práci na židli sedět. Podle toho zvolte kvalitu i typ kancelářské židle. Dobré je vsadit i na síťované kancelářské židle k počítači, které jsou prodyšné, což oceníte zejména v létě. Díky správnému výběru vám kancelářská židle vydrží i roky. Kancelářské židle pak dělíme do kategorií.

Sezení na židli pár hodin denně

Pokud kupujete židli k počítači jen k občasné práci, můžete vsadit i na levnější kus. Stejně tak můžete i více vybírat jen podle vzhledu. Pokud chcete koupit židli svým dětem, vybírejte dětské židle, které jsou ergonomicky přizpůsobeny dětskému tělu a nižší váze dítěte.

Sezení na židli po běžnou pracovní dobu

Kancelářská židle pro běžnou pracovní dobu už vyžaduje kvalitu. Židle k počítači by měla mít alespoň základní funkce. Musí být výškově nastavitelná, s područkami a opěrkou hlavy, které jsou posuvné, obzvláště pokud židli nebudete využívat sami. I takovéto židle se dnes dají pořídit za dostupnou cenu.

Sezení na židli více než 8 hodin denně

Pro uživatele, kteří tráví na židli více než 8 hodin denně, jsou třeba ergonomické židle. Investujte a kupte si odolnou a kvalitní židli, díky které předejdete bolestem zad a dalším zdravotním komplikacím. Kvalitní kancelářské židle mají mít všechny výše vyjmenované funkční části. Jen tak nebudete přetěžovat svou páteř.

Židle pro 24 hodinový provoz

Jestliže je na jedné kancelářské židli nonstop provoz a střídají se na ní různé osoby, přihlédněte k nosnosti a stabilitě židle. Kupte si židli k PC, která se snadno i rychle přizpůsobí všem uživatelům a můžete ji přenastavit. Existují totiž speciálně označené židle pro 24 hodinový provoz opatřené zátěžovými kolečky. Zaručí větší výdrž i kvalitní sezení. Má jít o židli nastavitelné výšky, sedáku, opěradla, opěrky hlavy i područek.

Foto: pixabay.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *