Kvalitní ploty HK

Dokonalý plot je vyzitkou majitele. Plní několik úkolů, pro které si je majitel pořizuje, ale plot musí být především pevný a odolný. Nabízí se několik možností, jsou to například ploty dřevěné, které jsou nejběžnější, ale lidé si pořizují také kovové ploty. Moderní a odolné jsou i tzv.gabiony. Každý plot je ale jiný a každý má své specifické vlastnosti. Ploty HK mají vždy co nabídnout.

Jakou fukci plot má

Ploty si člověk pořizuje zejména pro ochranu sebe a svého majetku. Ovšem další jeho úlohou je estetika. Možná se to nezdá, ale každý plot je pevnou součástí domu a jeho design úzce souvisí se stavbou domu. Honosná sídla nemohou být doplňována starým dřevěným oplocením a dokonalé venkovské chalupy ze dřeva zase betonovým opevněním nebo moderními gabiony. Možností je samozřejmě spousta. Výběr toho či onoho materiálu závisí na mnoha faktorech: rozpočet přidělený na stavbu plotu, úkoly stanovené pro plot, místo instalace atd.

Kovové ploty – třeba ploty HK

Tento druh plotu je pevný a velice odolný. Má dlouhou životnost a v mnoha případech se dají tyto kovové ploty dobře realizovat i po designové stránce. Kovové ploty mají své kouzlo. Dokážou být nejen skvělou ochranou pro rodinné domy, ale dávají těmto objektům určitý náboj. Krásně se doplňují například se dřevěm nebo s betonovými základy. Vypadají tak robusně a pevně. Jsou odolné proti povětrnostním podmínkám, takže dobře odolávají nejen dešti, ale i mrazivých a zimním podmínkám. Údržba takových plotů je snadná, dají se po několika letech natřít novým nátěrem, ale v případě, že si člověk pořídí například oplocení z hliníku, nemusí se v podstatě starat ani o nátěr.

Dřevěné ploty

Dřevěné ploty, například ploty HK, jsou nejběžnější a mají své zastánce. Skvěle vypadají nejen jako součást venkovské chalupy, ale i klasického domu, kterému dělají společnost. Dřevěný plot může být z kulatin, z palubek nebo jen z trámů nedbalé elegance. Možností je mnoho a jak všichni jistě ví, dřevo je jako stavební materiál používáno již od nepaměti. Má nádhernou strukturu, dlouho vydrží a je příjemné na dotek. Dřevěný plot lze natřít nejen barvou, ale i přírodním lakem nebo glazurou, která zaručí větší odolnost proti nepříznivým podmínkám, ale také proti povětrnostním podmínkám.

Gabiony

Každý majitel domu se snaží, aby okolí domu bylo co nejlepší, originální a přitažlivé. Gabiony jsou jednou z možností, jak uspořádat zahradu a okolí domu jednoduchým a přitom velmi originálním způsobem. V průběhu času se tyto neobvyklé struktury staly plnohodnotným prvkem krajiny. Jsou to pevné drátěné systémy, které jsou vyplněny přírodním kamenem různých velikostí. Tvoří tak dokonalou mozaiku, pevnou strukturu a silný základ pro oplocení domu. Drátěná mřížka má důležitou funkci, drží jednotlivé kameny pohromadě. Materiál musí být odolný a všechna potřebná spojení jsou provedena ve vysoké kvalitě. Síla gabionu pak závisí na tom, jak silný je stoh použit.  Ovšem je třeba také říci, že stavba gabionů je jednou z metod zpevňování půdy. S jejich pomocí je možné provést opěrné zdi v místech prudkých výškových změn, zabránit deformaci svahů a stavět přehrady. Struktury jsou široce používány v designu krajiny. Ploty HK nabízejí široký výběr vhodného oplocení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *