Zvažujete plot nebo bránu u domu?

Nejen pro naši bezpečnost, ale také z mnoha dalších důvodů se využívají prvky, které zabrání vniku cizí osoby. Bude od nich tedy vyžadována kvalita i životnost.

Ochranné prvky pro každý objekt

Pokud uvažujeme o pořízení plotu k domu, máme někdy tendenci vybírat podle nákladů. V mnoha případech ale později zjistíme, že jsme ve finále vlastně prodělali. Platí to především při volbě plotu.

  • Jestliže zvolíme dřevěný, ušetříme sice počáteční náklady, ale později zjistíme, že se vlastně stále zvyšují.
  • Dřevěný plot vyžaduje náročnější údržbu tím, že ho musíme každým rokem natírat. Pokud tedy chceme, aby vypadal stále dobře.
  • Po nějaké době ale stejně bude muset být vyměněn.

Kovový plot, který prošel žárovým zinkováním a stříkaný komaxitovou práškovou barvou, je v podstatě bezúdržbový a vydrží v nezměněném stavu po celý náš život. Ploty a brány je tedy výhodnější pořídit z kovového materiálu. Jestliže uvažujete o pořízení zmíněné brány, pak je několik možností výběru. Při něm záleží na prostorových dispozicích i na stylu, v jakém je okolí. Jiné požadavky budou mít rodinné domy a jiné průmyslové areály.

  • Jednou z možností jsou kolejnicové brány, u kterých jsou křídla poháněna dvěma motory.
  • Další variantou jsou posuvné brány. Ty mohou být konstrukčně řešeny jako samonosné nebo kolejnicové.

Vrata vybíráme podle prostorových možností

Při výběru garážových vrat bude hrát roli především prostor, do kterého mají být umístěna. Další rozhodující okolností budou prostorové možnosti samotné garáže. Garážová vrata budeme vybírat podle toho, jaké otevírání je nejvhodnější.

  • Z tohoto úhlu pohledu je můžeme rozdělit na garážová vrata
  • rolovací
  • boční
  • sekční

Zvláštní kategorii tvoří průmyslová garážová vrata. Designově se od standardních vrat neodlišují. Rozdíl je v konstrukci, která je robustnější, protože u průmyslových areálů je většinou nutný větší prostor pro vjezd nákladních aut. Potřebujeme-li oddělit dva pozemky nebo zabránit vjezdu cizích vozidel, pak jsou k tomuto účelu využívané automatické závory. Své místo nacházejí také u vjezdů na parkoviště nebo vjezdů do areálů firem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *