Nepodceňujte správnou péči o zahradu

Zahrada představuje krásné prostředí okolo jakéhokoliv domu. Zelenající se plocha, jejíž nedílnou součástí jsou zahradní prvky, trávník, květiny, plodiny, stromy a jiné věci. Abyste ovšem docílili oné poklidné a oku lahodící oázy se vším všudy, musíte se o zahradu náležitým způsobem starat. Pokud nevíte, jak na to, poradíme vám.

S pracemi začnete hned po zimě

Údržba zahrady ve své podstatě začíná už v únoru a březnu. Právě to je ideální doba k tomu, abyste začali s hnojením některé zeleniny a prořezáváním některých bobulovin. To je také ideální doba k vysévání nových stromků, zakládání živých plotů a podobně. Během března nezapomínejte ani na kompletní úklid zahrady.

To znamená, shrabejte všechny popadané větve ze stromků a dostaňte z trávy nepořádek nanesený přes zimu. Důležité je provzdušnění půdy, k čemuž využijte vhodný nástroj v podobě vertikutátoru. S přicházejícím dubnem se pusťte do prvního sekání trávy, ošetřete ovocné stromy a začněte se věnovat trávníků naplno.

Údržba je nutná i před zimou

Léto je z pohledu péče o zahradu především o udržování krásného trávníků, zastřihávání rostlinek a správné závlaze. Více práce na vás bude čekat opět před přicházející zimou, kdy byste měli zrýt záhonky, odklid spadané listí z trávníku, založit například kompost a nechat zahradu trochu si odpočinout od pravidelné údržby. Co se týče zimy, vaší jedinou činností bude snad pouze odklízení sněhu z některých stromků a keřů, které se mohou pod velkým zatížením zlomit.

Jak můžete vidět, zahrada je nejenom o užívání si a potěšení. Je to také práce a pravidelná údržba. Ta se však pro většinu z nás obvykle stává zábavou a koníčkem. Vždyť práce po všem výše uvedeném se můžete těšit na krásně udržovanou zeleň a rozkvétající zahradu. Proto neotálejte, chopte se zahradního nářadí a pusťte se do práce. Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *