Od mikroskopů až po speciální termovize

Pozorovat se dá v současnosti ledacos. Existuje totiž přemíra vhodných přístrojů. Musíte pouze vědět, co od takového pozorování očekáváte a za jakých podmínek bude probíhat. Typickým příkladem jsou mikroskopy. Ať už zvolíte ty biologické nebo stereoskopické, vždy se vám dostane maximálního zvětšení.

S pomocí mikroskopů můžete pozorovat vlasy, bakterie, listy, zkrátka vše, co se vám zlíbí. Dokonce si můžete dopřávat i trojrozměrných obrazců. Meze se v tomto odvětví nekladou, o čemž do jisté míry vypovídající mikroskopy dětské, studentské, laboratorní a průmyslové.

Noční vidění vám umožní vidět v noci

Ještě, než se dostaneme k termovizi, představíme vám další typ pozorovacího zařízení, s nímž uvidíte v noci. Je to noční vidění, které pracuje se zbytkovým světlem. Jestliže si myslíte, že noční vidění je pouze výsadou myslivců a lovců zvěře, jste na omylu. Slouží také pro pozorování nočního života.

Pokud rádi chodíte do přírody a nechcete se ochuzovat o bující život, noční vidění bude ideální volbou právě pro vás. V tomto směru máte samozřejmě na výběr. Vsadit můžete na monokulární noční vidění, brýle na noční vidění a podobně. Výjimkou nejsou ani odlišné technologie, jakými jsou generace I +, generace II + a digitální noční vidění.

Termovize – tak trochu jiné noční vidění

Nyní už se dostáváme k termovizi, o které se zmiňuje titulek tohoto článku. Asi správně tušíte, že i termovize slouží pro vidění v noci. Oproti nočnímu vidění ale funguje na trochu jiném principu. Hlavní roli zde sehrává infračervené záření. To znamená, že s termovizí můžete vidět i za deště, sněhu a v jiných špatných povětrnostních podmínkách. S pomocí termovize lze detekovat například zvěř schovanou za keřem.

Ani v případě termovize se u profesionálního dodavatele této techniky nemusíte omezovat. Volit lze mezi odlišnými modely zařízení, takže na své si přijde opravdu každý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.