Paletizační vidle jsou nezbytnou součástí paletizace

Paletizace je metoda, při které se zboží přepravuje a ukládá na palety. Dříve byla paletizace pouze ruční záležitostí a lidé si tak při ní zakusili skutečně namáhavou fyzickou práci. Dnes je využívána metoda automatické paletizace, při které lidem pomáhají stroje. Paletizační vidle jsou nezbytnou součástí.

Co jsou paletizační vidle a jak se s nimi pracuje?

Paletizační vidle jsou nezbytnou součástí metody paletizace. Nepracují samostatně, ale připojují se buď k čelnímu nakladači, nebo popřípadě k traktoru, podle toho, kde jsou využívány. Určené jsou k manipulaci s materiály na paletách a k jejich případné dopravě na kratší vzdálenosti. Materiály se v tomto případě mohou převážet jen po rovném a zpevněném povrchu venku nebo uvnitř logistických skladů.

Už znáte čelní nakladače?

Čelní nakladače jsou stavební stroje, které se využívají v zemědělství, ve stavebnictví, v lesnictví a v průmyslu. Slouží k nakládání a k manipulaci s různým materiálem. Nakládat a manipulovat se tak s jejich pomocí může se štěrkem, pískem, zeminou, obilím, sněhem nebo krmivem pro zemědělská zvířata. Samozřejmě existuje několik různých typů nakladačů. Čelní nakladače pracují s různými pracovními zařízeními podle využití nakladače.

Jaké výhody má paletizace?

Metoda paletizace umožňuje komplexně zmechanizovat ložné, dopravní i skladovací práce. Zvládne podstatně zkrátit prostoj vagónů a nákladních aut při překladech, zvětšit kapacitu vozidel i skladů a snížit náklady na obaly a s tím související dopad na životní prostředí. Paletizační zařízení a technika pak dokáže plnohodnotně zastoupit lidskou sílu, tedy ruční paletizaci. Automatizace celý proces výrazně zjednodušuje ve všech směrech.

Díky strojům a technice se tak člověk dočkal snížení fyzické náročnosti při práci ve skladech.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *