Pořiďte si starý nábytek do nového bytu

Ne nadarmo se říká, že spousta věcí se vrací z dob minulých. Potvrzuje to například oblečení. Něco podobného se děje také v oblasti nábytku. Ano, v moderních interiérech se stále častěji objevují esteticky zajímavé kousky, které rozhodně stojí za to. Jestliže se chcete vydat také touto cestou, hodí se vám určitě několik důležitých rad.

Nic se nemá přehánět

Pokud chcete zasadit starý nábytek do nového interiéru, myslete na to, že nic se nemá přehánět. Zaměřte se na několik hlavních prvků, kterým budete věnovat pozornost. Například stol, kredenc, pohovka, komoda a mnohé další. Cilte na použitý materiál, linie a barvy. Takové kousky nábytku pak směle doplňky těmi moderními. Hodně samozřejmě záleží na vkusu každého člověka. Jestliže máte alespoň minimální cítění, určitě se vám to povede.

Historická hodnota může hrát roli

K volbě starého nábytku v novém bytě můžete zároveň přistupovat z hlediska jeho hodnoty. Pokud se dostanete k cennému kousku nebo k němu budete mít osobní vazbu, můžete ho dát na odiv v podstatě v jakékoliv domácnosti. Určitě ho nenechte zapadnout mezi ostatní starý nábytek.

Nepodceňujte bytové doplňky

Při vybavování domácnosti neopomínejte ani na dekorace. Ty mohou být moderního i starého charakteru. V jejich případě je vhodná kombinace s nábytkem opačné povahy. Například starý kredenc můžete ověnčit novodobými dekoracemi a naopak. Staré bytové doplňky se mohou vyjímat v okolí novodobě zpracovaného stolu a podobně. Možností je v tomto ohledu více než dost.

A pokud si náhodou nevíte rady s tím, jak použít starý nábytek ve svém moderním interiéru, obraťte se na odborníky. Není nic jednoduššího než oslovit bytového designéra. Popřípadě využijete některého ze svých přátel, kteří pro takové věci mají jednoduše cit. Staré s novým jde rozhodně dohromady. Nesmíte se pouze být vydat se touto cestou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.