Jak vybrat kvalitní zátěžový koberec, který vydrží i ten největší nápor?

Zátěžový koberec je podlahová krytina. Položit ho lze i na místa s vysokou mírou provozu, aniž by však došlo k jeho poničení, opotřebení nebo nevratnému poškození. Zátěžové koberce se tak využívají na hodně frekventovaných místech, jako jsou obchody, hotely nebo školy. Využít ho můžete i u vás doma například na chodbě, v předsíni nebo pracovně.

Základní rozdělení

Z praktického hlediska se zátěžové koberce dělí do dvou základních kategorií:

  1. První z nich je zátěžový koberec s gumou – tento typ nemusí být celoplošně podlepen, podlepení stačí jen v určitých místech.
  2. Druhým typem je zátěžový koberec bez gumy – tento typ je nutné celoplošně podlepit, jinak by mohlo docházet ke shrnování koberce.

Koberce se rozeznávají dále podle toho, do jakých prostor je koberec určen. Polozátěžový koberec se hodí do domácností, vysokozátěžový koberec je určen do škol, kanceláří nebo hotelů a poslední extrémně zátěžový koberec se hodí do restaurací, kin nebo obchodních domů.

Jak poznáte kvalitu

Až budete vybírat koberce zátěžové, sledujte údaje o kvalitě a struktuře materiálu, z něhož je koberec vyroben. Zaměřte se především na gramáž, hustotu vpichu, výšku kobercového vlasu, typ materiálu a typ podkladu. Pamatujte, že čím vyšší gramáž, tím kvalitnější koberec je. Co se týče výšky vlasu, ta není u zátěžového koberce velká. Materiál pak ovlivňuje nejen životnost koberce, ale také podmínky jeho údržby. Nejkvalitnější je koberec z přírodního materiálu – vlny.

Jaký by měl být podklad

Podklad zátěžového koberce je neméně důležitou součástí, protože se přímo podílí na tom, s jakou rychlostí bude stoupat míra opotřebovanosti koberce. Nejčastěji bývá podklad z gumy, podklad z filcu nebo latexu může být také, hodí se ovšem spíše pro běžné koberce. Zátěžové koberce se hodí všude tam, kde jsou klasické podlahoviny ničeny. Osvědčí se tak i v garáži, na terase nebo na balkóně. I když přináší různá omezení, co se týče výběru barvy nebo vzorů a těžší údržby jeho obliba stále roste, protože skutečně něco vydrží.

Nehodil by se také k vám domů?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *