Přečalounění dodá nábytku zcela nový vzhled

Starý nábytek je ikonou mnohých domácností. A nejenom těch starých. I v moderních interiérech působí velice dobrý dojmem, a dokonce se stává takovou nepřehlédnutelnou součástí těchto prostor. Jestliže vlastníte starý čalouněný nábytek, který ovšem není v tak dobrém stavu, můžete ho zkusit přečalounit. Pokud si na to troufáte a máte vhodné nástroje, přinášíme vám krátký návod.

Čalounění nábytku od A až do Z

Vše si pojďme ukázat na starém čalouněném křesle. To by se určitě mohlo vyjímat v obývajícím pokoji, pracovně nebo v knihovně. V první řadě byste měli u takového starého nábytku vytahat sponky ze spodní části. Ty totiž drží látku podsedáku. Až se vám to podaří, stáhněte látku, která bude s největší pravděpodobností sešitá v rozích. Když ji opatrně rozpáráte, stane se vám v podstatě mustrem pro vystřižení látky nové.

Tu pak můžete sešít naprosto stejným způsobem, jako byla stará látka. Nový potah natáhnete na podsedák křesla a za pomoci nastřelovacích sponek připevníte zespod po obvodu. Může se stát, že spodní deska už bude stará nebo po vyndání předchozích sponek deformovaná. Pak neváhejte a pořiďte v nějakém hobby marketu novou. Půjde o nízké položky stejně, jako třeba u laku na dřevo. Ten můžete použít na dřevěné podpěrky a díky tomu vytvoříte v podstatě nové a stylové retro křeslo.

Nevěříte si, vyhledejte čalouníka

Je zřejmé, že ne každý je natolik zručný, aby dokázal provést všechny výše uvedené úkony nebo na to nemá dostatečné vybavení. Spousta lidí si také nevěří. V takovém případě je lepší vyhledat služeb čalouníka, který tohle všechno provede za vás. Navíc, když jde o cenný kus nábytku, na němž by měla být viditelná ruka profesionála. Připravte se ovšem na to, že takové přečalounění už nebude stát pár stovek korun při práci svépomocí, ale spíše vyšší stovky až tisíce podle prováděných činností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *